AAA
Kosze na psie odchody
Czwartek, 04 stycznia 2018r. (godz. 12:16)

Pierwszych pięć specjalnych koszy na psie odchody stanęło na terenie starachowickiego osiedla Południe przy ul: Hauke Bosaka, Pustowójtówny, Emili Plater i Prądzyńskiego. Kosze zakupione zostały w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, inicjatorem przedsięwzięcia był radny Piotr Babicki.

fot. źródło: UM w Starachowicach

- Dobiegła końca realizacja projektów zgłoszonych w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego na osiedlu Południe. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Jednym z elementów projektu był montaż koszy na psie odchody łącznie jest ich pięć. W kolejnych latach zamierzamy montować takie kosze podczas kolejnych inwestycji realizowanych przy wsparciu funduszy zewnętrznych tj. w Parku Miejskim, podczas prac przy rewitalizacji miasta oraz przy projekcie związanym z rozwojem terenów zieleni miejskiej.


Pojemniki na psie odchody to specjalny rodzaj koszy ulicznych lub parkowych przystosowany do potrzeb właścicieli psów, którzy w czasie spacerów korzystają z obszarów zieleni miejskiej. Kosze wyglądają jak dalmatyńczyki i wyposażone są w podajniki z torebkami na odchody.

Kosze na psie odchody, które stanęły na osiedlu Południe to jeden z elementów projektu zgłoszonego do realizacji w tej części miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice. W całości projekt zgłoszony przez radnego Rady Miejskiej Piotra Babickiego zakładał: doposażenie i remont placu zabaw przy ul. Pustowójtówny, montaż pięciu koszy na psie odchody oraz instalację nowych lamp Led na słupach oświetleniowych przy ul. Pustowójtówny i Hauke Bosaka.

- Szczęśliwie projekt został zrealizowany w 2017 r w całości, jego koszt to 52 tys. zł . - mówi Piotr Babicki radny Rady Miejskiej. - Jeśli chodzi o pojemniki na psie odchody to efekt jest bardzo dobry, zaczyna ubywać torebek w podajnikach, czyli kosze są wykorzystywane przez mieszkańców zgodnie z przeznaczeniem.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English