AAA
Czujniki pomiaru jakości powietrza działają w Starachowicach!
Sroda, 31 stycznia 2018r. (godz. 11:26)

Czujniki pomiaru jakości powietrza zostały zainstalowane w następujących lokalizacjach: Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Rogowskiego 14, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Gimnazjum nr 4 i Przedszkole Miejskie nr 14. Urządzenia są mobilne, więc w trakcie ich użytkowania będzie możliwość zmiany ich lokalizacji.

fot. źródło: UM w Starachowicach

Mieszkańcy będą mogli zapoznać się ze stanem powietrza poprzez aplikację mobilną: Airly dostępną na systemy Android oraz IOS oraz poprzez stronę internetową kliknij tutaj


Dzięki zainstalowanym czujnikom sprawdzimy: stan zapylenia powietrza, temperaturę powietrza, wilgotność, ciśnienie i prognozę jakości powietrza. Koszt zakupu jednego czujnika to 1,5 tys zł.

Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu gminy. Dostępna będzie także mapa interaktywna czujników rozmieszczonych w Starachowicach, okolicy oraz w miastach na terenie całego kraju.


źródło: UM w Starachowicach

PRZECZYTAJ TAKZE:
maks - 06-02-2018 07:47
Należy dodać, że poza kosztem zakupu czujników, dochodzi jeszcze miesięczny abonament na każdy z tych czujników w kwocie 70zł miesięcznie za każdy czujnik. Szkoda, że zabrakło informacji i o tym. Ale ogólnie pomysł jak najbardziej OK.
ori - 05-02-2018 20:33
Właśnie czujnik na ul. Rogowskiego pokazał przekroczenie normy PM 2,5 o 1044% (261
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English