AAA
Jechali ponad 100 km w terenie zabudowanym
Czwartek, 15 lutego 2018r. (godz. 09:22)

Starachowiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w miniony weekend zatrzymali pięciu kierujących pojazdami, którzy przekroczyli o ponad 50 km prędkość w terenie zabudowanym. Dodatkowo dwóch z nich było nietrzeźwych, nie mieli już uprawnień do kierowania oraz nie posiadali dokumentów auta. Apelujemy o rozwagę i trzeźwą jazdę!

W piątek w Lubieni na drodze krajowej K-9 policjanci starachowickiej drogówki zatrzymali do kontroli szybko poruszający się pojazd marki Mazda. Urządzenie wykazało, że kierowca auta jechał w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h. Za jego kierownicą siedział 42-letni mężczyzna z Radomia. Jak się okazało był nietrzeźwy, miał około 0,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania i wymaganych dokumentów pojazdu.


Agencja Reklamy Marecki.name

Podobne sytuacje miały miejsce w sobotę w miejscowości Kuczów. Kierujący skodą 27-latek ze Starachowic w terenie zabudowany jechał z prędkością 103 km/h, a kierujący autem marki Maserati 39-letni mężczyzna, aż z prędkością 113 km/h.

Niechlubni rekordziści zostali zatrzymani przez mundurowych w niedzielę. W miejscowości Kuczów policjanci zauważyli szybko poruszający się pojazd marki VW Sharan. Urządzenie wykazało, że kierowca auta jechał w terenie zabudowanym z prędkością 118 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Za jego kierownicą siedział 39-letni mężczyzna ze Starachowic. Jak się okazało, był nietrzeźwy i miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania i wymaganych dokumentów pojazdu.

Kolejny zatrzymany, kierujący jeepem 43-latek z powiatu wołomińskiego w terenie zabudowanym w miejscowości Grabków jechał z prędkością 118 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatem karnym i 10 punktami. Nietrzeźwym kierującym grozi do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna, a także co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Apelujemy do kierowców o rozwagę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz trzeźwą jazdę !


źródło: KPP w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English