AAA
26 strażaków gasiło pożar w Parszowie
Poniedzialek, 05 marca 2018r. (godz. 10:56)

Około godz. 3 w nocy w ubiegły piątek (2 marca) do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Parszowie (gm. Wąchock).

fot. źródło: KP PSP w Starachowicach

Po dojeździe pierwszych jednostek okazało się, że rodzina przebywająca w budynku - dwójka dorosłych i dwoje dzieci ewakuowała się na zewnątrz tuż po wybuchu pożaru.


Paliło się wyposażenie i panele ścienne w korytarzu na poziomie parteru. Z uwagi na drewnianą konstrukcję, istniało duże zagrożenie szybkiego rozprzestrzenienia się ognia na cały obiekt.
Strażacy zamknęli dopływ prądu i gazu w budynku i przystąpili do akcji gaśniczej. Dużym utrudnieniem w trakcie działań była bardzo niska temperatura powietrza -23 C powodująca zamarzanie wody w liniach wężowych. Po ugaszeniu ognia oddymiono budynek i przeprowadzono prace rozbiórkowe spalonej okładziny ściennej. Następnie przy pomocy kamery termowizyjnej szczegółowo sprawdzono wszystkie pozostałe pomieszczenia pod kątem ewentualnych zarzewi ognia.
Dzięki szybkim i sprawnym działaniom budynek nie spłonął. W trakcie prowadzonych działań na miejsce zdarzenia dotarł pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Wąchocku, który zaoferował pogorzelcom niezbędną pomoc.

W akcji ratowniczo - gaśniczej brały udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz ochotnicze straże pożarne z Parszowa, Wąchocka i Wielkiej Wsi - łącznie 26 strażaków.


źródło: KP PSP w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English