AAA
Bezpieczny Weekend - Wielkanoc, na drogach naszego powiatu
Sroda, 28 marca 2018r. (godz. 09:38)

W związku ze zbliżającymi się świętami na drogach naszego powiatu w dniach 29 marca - 2 kwietnia 2018r. Policja przeprowadzi działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend-Wielkanoc". W trosce o bezpieczeństwo podróżujących i pieszych, służbę w tym czasie będzie pełnić zwiększona liczba policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.

W tym wyjątkowym okresie policjanci dołożą wszelkich starań, aby wspierać podróżnych, koncentrując swoje działania w szczególności na udzielaniu uczestnikom ruchu drogowego wszelkiej pomocy. Głównym celem będzie zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.


Nie będzie taryfy ulgowej wobec osób, które w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego i tym samym narażają innych na ryzyko utraty życia i zdrowia. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze. Również takie zachowania jak nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów, kierowanie pojazdem bez włączonych świateł mijania lub do jazdy dziennej czy przewożenie większej niż dopuszczalna liczby osób w pojazdach nie będą przez nas tolerowane. Kontrolowany będzie stan trzeźwości kierujących pojazdami. Policjanci wyciągną konsekwencje za łamanie przepisów prawa.

Szczególna uwaga zostanie również skierowana na pieszych. Przypominamy, że mają oni obowiązek posiadania elementów odblaskowych, gdy poruszają się po zmroku jezdnią lub poboczem poza obszarem zabudowanym.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach, zakaz obowiązuje w dniach:


- 31 marca 2018r. w godz. 18.00 - 22.00
- 1 kwietnia 2018r. w godz. 08.00 - 22.00
- 2 kwietnia 2018r. w godz. 08.00 - 22.00


źródło: KPP w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English