AAA
Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - eliminacje powiatowe
Czwartek, 12 kwietnia 2018r. (godz. 16:05)

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy uczestniczyli w przeprowadzeniu eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

fot. źródło: KPP w Starachowicach

We wtorek, na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9 w Starachowicach oraz miasteczka ruchu, odbyły się eliminacje powiatowe dla uczniów szkół podstawowych w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorami konkursu jest Automobilklub Kielecki Oddział Starachowice, Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach, do współpracy zaproszono Urząd Miasta Starachowice, Starostwo Powiatowe w Starachowicach, Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat Starachowicki" i Szkołę Podstawową Nr 9 w Starachowicach.


Agencja Reklamy Marecki.name

Głównym celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz roweru jako środka transportu. Jednocześnie poprzez turniej propagowany jest również sport i rekreacja, umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. W zawodach udział wzięło 5 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu naszego powiatu. W pierwszej części zawodnicy pisali test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań, następnie wykonywali zadanie dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, na zakończenie zaś sprawdzano ich umiejętności z prawidłowej jazdy rowerem.


Pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, drugie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rzepinie, a trzecie Szkoła Podstawowa Nr 6 w Starachowicach. Zwycięskim drużynom wręczono puchary, medale oraz upominki. Wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe. Szkoła Podstawowa w Dąbrowie będzie reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich turnieju.


źródło: KPP w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English