AAA
Bieżnia sportowa i otwarta strefa aktywności przy SP nr 6
Piatek, 13 kwietnia 2018r. (godz. 08:14)

Dobiegają końca prace przy budowie bieżni sportowej 3 - torowej przy Szkole Podstawowej nr 6. Jest to jedna z trzech tego typu inwestycji realizowanych na terenie miasta. Podobne bieżnie powstają również przy SP nr 1 i SP nr 9, łączny koszt ich budowy to blisko 370 tysięcy złotych. Na tym terenie planowana jest także Otwarta Strefa Aktywności.

- Na budowę bieżni przy trzech starachowickich szkołach uzyskaliśmy 75% dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego - informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Jest to część dużego projektu w ramach którego zrealizowaliśmy w roku ubiegłym budowę wielofunkcyjnych boisk sportowych przy Gimnazjum nr 4 i Szkole Podstawowej nr 13 oraz Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi, a także doposażaliśmy szkoły podstawowe na terenie miasta w pomoce dydaktyczne i sprzęt do tworzonych pracowni informatycznych oraz matematyczno - przyrodniczych. Te projekty są w trakcie realizacji. Korzystając z okazji serdecznie dziękuję Panu Marszałkowi za wsparcie, bez udzielonego dofinansowania zewnętrznego nie mielibyśmy możliwości realizować inwestycji w placówkach oświatowych na taką skalę.


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Alfreda Kiełek podkreśla, że inwestycje umożliwiające rozszerzenie oferty edukacyjnej o kolejne zajęcia sportowe mają ogromne znaczenie dla kondycji młodych starachowiczan.
- Z pewnością inwestycje te przełożą się na warunki zdrowotne uczniów z nich korzystających - mówi dyrektor. - Dziś, w dobie komputerów często zapomina się o tak ważnej sprawie jaką jest ruch.

- Infrastruktura sportowa przy szkołach jest niezwykle ważna, zgodnie ze słowami "w zdrowym ciele, zdrowy duch" - informuje nauczyciel Paweł Rdzanek. - Należy pamiętać, że teraz w związku z reformą edukacji do szkół podstawowych wracają uczniowie klas starszych i bardzo dobrze, że władze miasta dostrzegają to inwestując w rozwój bazy sportowej.

- W imieniu rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 6, serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi - mówi Agnieszka Cheda przewodnicząca Rady Rodziców. - Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że o szkole podstawowej, tej małej, się nie zapomina. Ona do tej pory była taka troszkę z boku, mała szkółka, natomiast teraz coś się dzieje, była termomodernizacja, mamy plac zabaw, powstaje bieżna sportowa, bardzo dziękuję w imieniu rodziców i całej szkolnej społeczności.

Otwarta Strefa Aktywności

Kolejna dobra wiadomość, nie tylko dla uczniów "szóstki" ale również dla mieszkańców tej części osiedla Południe dotyczy budowy Otwartej Strefy Aktywności, która powstanie przy szkole.
W ramach Otwartych Stref Aktywności na terenie Starachowic zaprojektowano budowę 4 takich miejsc. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 450 tys. zł. Dotacja uzyskana z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na ten cel to 225 tys. zł.
- Do Ministerstwa Sportu i Turystyki złożyliśmy wniosek do którego wpisaliśmy wszystkie inwestycje sportowe, które miały być realizowane na terenie miasta. Jedną z tych inwestycji była siłownia plenerowa przy SP nr 6, która zdobyła najwięcej głosów jako projekt zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego. Po to, aby ten wniosek nie był realizowany w 100 proc z środków własnych gminy, wykorzystaliśmy zabezpieczone pieniądze jako wkład własny do większego projektu.

W ramach Otwartych Stref Aktywności zaplanowano siłownie na świeżym powietrzu, place zabaw oraz strefy relaksu, które wyposażone zostaną w urządzenia umożliwiające prowadzenie ćwiczeń ruchowych aby uzyskać zróżnicowany stopień aktywności fizycznej, od spokojnej zabawy po większy wysiłek fizyczny. Każda strefa będzie wyposażona w co najmniej jedno urządzenie dla osób niepełnosprawnych.,/b>

- Przy ulicy Moniuszki powstanie siłowania plenerowa, plac zabaw i strefa relaksu. - informuje Prezydent Marek Materek. - Teren placu zabaw będzie ogrodzony Planuje się nasadzenie krzewów ozdobnych. Obiekt zostanie wyposażony w następujące urządzenia do ćwiczeń typu - wioślarz, wahadło, wyciskanie siedząc, orbitrek, trójkąt, biegacz. Na placu zabaw zamontowane zostaną: huśtawka bocianie gniazdo, ważka miejska, a w strefie relaksu zaplanowano stół do gry w warcaby i szachy, ławki i kosze.


źródło: UM w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English