AAA
Nowa droga dojazdowa przy ul. Konstytucji 3 Maja
Wtorek, 17 kwietnia 2018r. (godz. 17:15)

Opłaca się decydować. Przekonali się o tym mieszkańcy bloków przy ul. Konstytucji 3 Maja 25 i 31, przy których powstała nowa droga dojazdowa do garaży i bloków. Inwestycja zrealizowana została na wniosek zgłoszony przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice.

fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach

Przedsięwzięcie obejmowało m.in.: prace rozbiórkowe starej nawierzchni wykonanej z trylinki, wykonanie podbudowy oraz nowej nawierzchni z kostki brukowej betonowej na powierzchni 271,40 m2 oraz wykonanie odwodnienia terenu. Koszt inwestycji to ponad 69 tys zł. Wykonawcą prac był Zakład Robót Instalacyjnych, Usług i Handlu "ZRI".


Autorem wniosku złożonego do Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice był Dariusz Grunt prezes Stowarzyszenia Spółdzielczości i Wspólnot Mieszkaniowych "Nasze Miasto".
- Serdecznie dziękuję mieszkańcom, którzy głosowali na nasz projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego - mówi Dariusz Grunt. - Wnioski złożone przez nas do kolejnych dwóch edycji okazały się zwycięskie i w tym roku zamierzamy również złożyć kolejny projekt, który będzie dotyczył budowy miejsc parkingowych i kolejnego fragmentu drogi dojazdowej. Zamierzamy kompleksowo zmienić otoczenie bloku przy ul. Konstytucji 3 Maja.

Prezydent Miasta Marek Materek wizytując inwestycję podziękował autorowi wniosku i mieszkańcom za wkład i zaangażowanie w zmianę swego najbliższego otoczenia zachęcając starachowiczan do udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego w którym to mieszkańcy decydują na co wydatkowana zostanie część pieniędzy z gminnego budżetu.

- Niebawem rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice, a my w tym roku podsumowujemy zadania realizowane w ramach tego programu w roku 2017. Jednym z nich było wykonanie drogi dojazdowej w pobliżu budynków przy ul. Konstytucji 3 Maja 25 i 31. Wnioskodawcą tego projektu był pan Dariusz Grunt, prezes Stowarzyszenia Spółdzielczości i Wspólnot Mieszkaniowych "Nasze Miasto", któremu dziękuję za inicjatywę, za współpracę z Urzędem Miejskim.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English