AAA
Trwa budowa basenów letnich w Starachowicach
Poniedzialek, 21 maja 2018r. (godz. 16:34)

Ruszył montaż basenów letnich na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach, trwają także prace przy budowie parkingu na około 40 samochodów.

fot. źródło: UM w Starachowicach
źródło: UM w Starachowicach
źródło: UM w Starachowicach

- Wszystko wskazuje na to że - tak jak zapowiadałem, odkryte baseny uruchomione zostaną na początku lipca. Będą to baseny typowo rekreacyjne, takich w sąsiednich miastach nie ma, więc mam nadzieję że frekwencja będzie duża - mówi Prezydent Miasta Marek Materek.


Na placu przy ul. Szkolnej powstaje basen o wymiarach 7,80m x 15,20 m x h 0,60 z przeznaczeniem dla dzieci, oraz basen o wymiarach 12,70 m x 25,20 m x h 1,25 m z przeznaczeniem dla dorosłych.
- Dzięki zaangażowaniu dyrekcji i pracowników MOSiR-u wybraliśmy firmy, które dostarczyły i montują baseny, wykonają i zamontują pomosty, wykonają remont łazienek i zamontują ogrodzenie - informuje prezydent. - Zakupione zostały parasole, leżaki i zgodnie z harmonogramem baseny letnie w Starachowicach uruchomione zostaną w lipcu br. W tym roku nieczynne będzie kąpielisko na zbiorniku Lubianka w związku z remontem jazu wodnego, które wykonuje Starostwo Powiatowe myślę, że baseny letnie będą cieszyły się dużą popularnością.
W ramach inwestycji dodatkowych, które udogodnią plażowiczom korzystanie z odkrytych akwenów zaplanowano remont 5 toalet dla pań i 4 dla panów. Teren zostanie ogrodzony i wyłożony kostką brukową, a w jego sąsiedztwie powstaje parking na około 40 aut.
- Wykonanie miejsc postojowych jest niezbędne dlatego, że obiektów sportowych na tym terenie przybywa. Mamy pływalnię, siłownię plenerową, boisko "Sahara", mamy stadion miejski, a za chwilę będziemy mieć pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią na realizację którego rozstrzygamy przetarg - dodaje prezydent.


źródło: UM w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English