AAA
Otwarte Strefy Aktywności już niedługo w Starachowicach
Czwartek, 14 czerwca 2018r. (godz. 08:30)

Starachowiczanie coraz chętniej aktywnie spędzają czas wolny na świeżym powietrzu, dlatego wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom prezydent zdecydował o budowie Otwartych Stref Aktywności. Planowana wstępnie wartość rekreacyjnego przedsięwzięcia to 450 tys. zł, na jego realizację gmina ubiegała się o dofinansowanie w wysokości 225 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Niestety Starachowice nie otrzymały finansowego wsparcia w ramach programu OSA, dostały je gminy w których wskaźnik G tj. wskaźnik podstawowych dochodów podatkowych przypadających na 1 mieszkańca nie był wyższy niż 1350 zł., w Starachowicach wskaźnik G wynosi 1538,57 zł.

fot. Małgorzata Zatorska - Urząd Miejski w Starachowicach

Pomimo braku wnioskowanego dofinansowania, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzą, Otwarte Strefy Aktywności powstaną w Starachowicach jednak zakres tych inwestycji będzie mniejszy. Zaplanowane strefy zawierają m.in. takie inwestycje jak place zabaw zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, na ich realizację zabezpieczono w gminnym budżecie fundusze.


Agencja Reklamy Marecki.name

Wszyscy przyzwyczailiśmy się do widoku osób ćwiczących na urządzeniach siłowni plenerowych, niezależnie od wieku, jeżdżących na rowerach, biegających, spacerujących z kijkami nordic walking. Coraz częściej wybieramy aktywne formy spędzania czasu wolnego co jest bardzo dobrą decyzją ze względu na nasze zdrowie.

Zaplanowane inwestycje to:
Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Leśnej na którym znajdą się takie urządzenia jak: zestaw OSA, huśtawka bocianie gniazdo, ścianka Aztec Vertical; Strefa relaksu - stół do gry w warcaby i szachy, ławki, kosze.

Budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem u zbiegu ulic Makowej i Sadowej, tam przewidziano następujące urządzenia: zestaw OSA, ważka miejska, huśtawka bocianie gniazdo, ogrodzenie karuzela, stół do gry w warcaby i szachy, ławki, kosze.

Budowa siłowni plenerowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Moniuszki zamontowane zostaną tam następujące urządzenia; wioślarz, wahadło, wyciskanie siedząc, orbitrek, trójkąt, biegacz, pylon, stół do gry w szachy i w warcaby, ławki oraz kosze.

Budowa parku linowego wraz z przejściem dla pieszych przy ul. Na Szlakowisku - powstanie bezobsługowy park linowy, stół do pink ponga, ogrodzenie, ławki, kosze.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English