AAA
Krótsze kolejki na ortopedii
Poniedzialek, 18 czerwca 2018r. (godz. 18:02)

W tym roku znacznie skróciły się terminy oczekiwania na zabiegi endoprotezoplastyki w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Kolejki sięgające dwóch, czy trzech lat przeszły do historii. Przypadki pilne w zakresie stawu biodrowego operowane są w ciągu miesiąca, a na operacje planowe pacjenci czekają około 3 miesiące. Z kolei zabiegi endoprotezoplastyki stawu kolanowego wykonywane są w przeciągu 6 miesięcy.

fot. źródło: PZOZ Starachowice

Krótkie terminy oczekiwania na endoprotezoplastykę są efektem wypłaty nadwykonań przez Narodowy Fundusz Zdrowia w Kielcach. NFZ przekazał pod koniec ubiegłego roku ponad 1 mln. zł za nadwykonania wypracowane przez oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w IV kwartale 2017 roku. Umowa na pierwsze półrocze 2018 r. opiewa na kwotę 2,9 mln. zł. Warto dodać, że NFZ przekazał już za ten okres dodatkowe środki z tytułu nadwykonań w kwocie niemal 140 tys. zł., czyli niemal po 70 tys. zł za każdy kwartał.


Lepsze finansowanie procedur pozwoliło na wykonanie większej liczby kosztochłonnych zabiegów.

Od 1 stycznia do 30 maja bieżącego roku w starachowickiej ortopedii wykonano 166 zabiegów, w tym 82 endoprotezy stawu biodrowego i 68 stawu kolanowego.

Przypomnijmy, że Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej kierowany przez lek. med. Tomasza Skorzyńskiego (specjalistę w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu) znajduje się na V piętrze w budynku A. Oddział liczy 30 łóżek i jest podzielony na część septyczną i aseptyczną. Bazując na bogatym doświadczeniu lekarzy specjalistów z zakresu traumatologii narządu ruchu, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów oddział oferuje pełną gamę usług medycznych z zakresu chirurgii urazowo-otopedycznej w światowych standardach m.in.:
• operacje kręgosłupa (chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa)
• endoprotezoplastyka biodra, w tym technika małoinwazyjna,
• endoprotezoplastyka całkowita i jednoprzedziałowa kolana,
• endoprotezoplastyka barku,
• artroskopia kolana, barku, stawu skokowego, w tym rekonstrukcje wiązadłowe,
• osteotomia podkolanowa w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego,
• operacje korekcyjne stóp (paluch koślawy, itp.),
• operacje z zakresu chirurgii ręki,
• rekonstrukcje, naprawa ścięgien, mięśni i wiązadeł,
• zespolenia złamań nowoczesnymi metodami: zespolenia śródszpikowe, płytki LCP, zespolenia zewnętrzne.

Pacjentami oddziału są osoby w różnym wieku z rozmaitymi problemami narządu ruchu. Dzięki szerokiemu zakresowi świadczeń zapewniamy im kompleksowość usług medycznych z wykorzystaniem najnowszych technik leczenia operacyjnego i zachowawczego oraz dysponując nowoczesnym sprzętem i materiałami zespalającymi. Warto dodać, że nad rekonwalescencją pacjentów całodobowo czuwają wykwalifikowani lekarze i pielęgniarki. Ponadto w opiece przed i pooperacyjnej każdy chory ma zapewnioną indywidualnie dobraną rehabilitację i fizjoterapię.

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English