AAA
Zjazd Samorządowców Miast Progresywnych z Polski i Niemiec w Starachowicach
Wtorek, 10 lipca 2018r. (godz. 10:23)

W ubiegły weekend gościliśmy w naszym mieście m.in.: Prezydentów Ostrowa Wielkopolskiego, Słupska, zastępców Prezydentów: Poznania, Dąbrowy Górniczej, Świdnicy, Burmistrzów i zastępców z Czerska, Sławkowa, Gorlic, Sejn.

fot. Małgorzata Zatorska - Urząd Miejski w Starachowicach
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski w Starachowicach
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski w Starachowicach
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski w Starachowicach
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski w Starachowicach

Spotkania Samorządowców Miast Progresywnych rozpoczęły się na początku kadencji w Słupsku, ostatnie odbyło się w Starachowicach. Samorządowcy wymieniali się w ostatnich latach pomysłami, doświadczeniami z pracy na rzecz swoich Małych Ojczyzn.


Agencja Reklamy Marecki.name

Została także wydane publikacja w której został zawarty katalog dobrych praktyk miast skupionych w Sieci Miast Progresywnych. Publikacja to efekty pracy ostatnich lat, wielu godzin konsultacji społecznych, pracy urzędników, realizacja wspólnych pomysłów i dążenia do tego, żeby miasta były miastami szczęśliwymi. Całość została zredagowana przez Ewę Całus, Zastępczynię Burmistrza Wadowic. Publikacja została wydana przy wsparciu Fundacji Friedricha Eberta, która sfinansowała jej powstanie.

IX Spotkanie Progresywnych w Starachowicach było podzielone na kilka działów tematycznych.
Dzień wymiany polsko - niemieckiej był dniem wymiany dobrych praktyk między włodarzami z Polski i Niemiec. Swoimi doświadczeniami ze strony niemieckiej podzielili się: Dr. Ernst Hillebrand, Dyrektor Fundacji im. Friedricha Eberta w Warszawie, Jürgen Kanehl, członek zarządu Bundes-SGK, przewodniczący komisji "Europa i sprawy międzynarodowe'' w Bundes-SGK, były Burmistrz Wolgast, Burmistrz Thomas Schmidt, Gerhard Lemm, Nadburmistrz miasta Radeberg w Saksonii, członek zarządu Bundes SGK oraz Nicole Sander, Burmistrz Neunkirchen-Seelscheid.

O projekcie modelowej rewitalizacji pod nazwą ''Starachowice OD nowa'' opowiedziała Aneta Nasternak - pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji. Gminny Program Rewitalizacji to swoisty plan działań jakie należy wykonać aby Starachowice stały się nowoczesnym, przyjaznym mieszkańcom miastem. Pełnomocnik Prezydenta przedstawiła doświadczenia z konsultacji społecznych, z prowadzenia świetlic środowiskowych oraz z warsztatów i badań społecznych. Starachowice zostały pokazane jako miasto kontrastów.

Dziękuję Koleżankom i Kolegom za świetną współpracę w mijającej kadencji samorządowej. Mam nadzieję, że po wyborach samorządowych będziemy mogli ją kontynuować. Dziękuję za wizytę w Starachowicach - powiedział Prezydent Marek Materek na sobotnim spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Starachowicach.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English