AAA
STAR-y ze Starachowic pojadą na Targi Zbrojeniowe
Poniedzialek, 03 wrzesnia 2018r. (godz. 08:34)

Gwiazdy motoryzacji, STAR-y ze Starachowic, zostaną zaprezentowane podczas Dni Otwartych Międzynarodowego Przemysłu Obronnego MSPO 2018 w Kielcach, po ich zakończeniu auta powrócą do naszego miasta i staną na "Ścieżce STAR-a".

W tym roku obchodzimy 70-rocznicę rozpoczęcia produkcji samochodów STAR w Starachowicach. Na przygotowywanej "Ścieżce STAR-a" zaprezentujemy różne modele samochodów produkowanych przed laty w naszym mieście, pomysłodawcami tego projektu są Eugeniusz Majchrzyk i Jan Tamiołło. W realizacji "Ścieżki STAR-a" od samego początku pomagają firmy Autobox i Star San Duo.


- Dziś przygotowania do inauguracji "Ścieżki STAR-a", która będzie miała miejsce podczas Dni Otwartych Międzynarodowego Przemysłu Obronnego MSPO 2018 w Kielcach, część samochodów, które będą tworzyły ten projekt zostanie tam zaprezentowana. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Słowa uznania i podziękowania za wsparcie i zaangażowanie kieruję do zarządzających i pracowników Targów Kielce oraz do firm Autobox i Star San Duo za współpracę przy tym projekcie. Po powrocie aut z Kielce, część z nich ustawiona zostanie jako witacze w wyznaczonych miejscach.

Chluba naszego miasta, odnowione STAR-y staną przy wjazdach do miasta i w charakterystycznych dla Starachowic lokalizacjach:
- Star 200 stanie u zbiegu Alei Niepodległości i ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
- Star 660 stanie przy ul. Radomskiej w pobliżu Urzędu Miejskiego;
- Star 1142 stanie u zbiegu ulic Radomskiej i Alei Niepodległości;
- Star 28 dźwig stanie w okolicy Centrum Handlowego Galardia;
- Star 25 straż pożarna stanie na osiedlu Michałów.
Te auta, które będziemy eksponować podczas kieleckich targów, już są gotowe i czekają na firmowym parkingu.
- STAR 1142, jest to typowy samochód szosowy, następca STAR-a 200, trafił do nas w opłakanym stanie - informuje Wiceprezes Autobox Krzysztof Siekański - W sumie około 150 godzin pracy trzeba było przeznaczyć, aby doprowadzić ten pojazd do takiego stanu w jakim obecnie się znajduje. Patrząc na to auto mamy wyobrażenie, jak samochód wyglądał wyjeżdżając z fabryki. Dwa pozostałe samochody, które poddaliśmy renowacji w naszym zakładzie to STAR 200 i STAR 660. STAR 200 to jeden z najpopularniejszych samochodów szosowych z silnikiem wysokoprężnym, samochód, który trafił do nas na chodzie, popularny jako samochód dostawczy dla wojska. - informuje Wiceprezes Autobox Krzysztof Siekański - Natomiast samochodem, który wzbudził największe emocje i doprowadziliśmy go do bardzo dobrego stanu jest STAR 660. Samochód zrobiony w wersji terenowej dla wojska, bardzo ładny egzemplarz, który udało nam się doprowadzić do niezłego stanu, właściwie do pełnej używalności.

Star-y ze Starachowic zaprezentujemy podczas zbliżających się Dni Otwartych Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO 2018 w Kielcach, które odbędą się w terminie 4 - 7.09.2018, w weekend 8 i 9 września wstęp na teren Targów będzie bezpłatny.
- Leopardy, Rosomaki i Raki - te i wiele innych sprzętów wojskowych będzie czekać na miłośników militariów, historii polskiego wojska przez cały weekend od 8 do 9 września. Wystawę Sił Zbrojnych, w ramach Dni Otwartych Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, mogą także zwiedzić bezpłatnie rodziny z dziećmi. Taką niespodziankę przygotowano z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Na zwiedzających czeka aż 380 jednostek sprzętu i eksponatów - informują organizatorzy salonu.
Po raz pierwszy Dni Otwarte MSPO zorganizowano w roku ubiegłym z okazji podwójnego jubileuszu 25-lecia MSPO i istnienia Targów Kielce. W ciągu dwóch dni wystawę odwiedziło 16 tysięcy osób z wielu rejonów Polski.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English