AAA
Starachowickie Spotkania z Grami Bez Prądu już w najbliższą niedzielę!
Poniedzialek, 26 listopada 2018r. (godz. 14:36)

Starachowickie Centrum Kultury zaprasza na dwudzieste z serii spotkań poświęconych grom stołowym. Spotkania mają swój stały termin - jest to każda pierwsza niedziela miesiąca, od godz. 12:00 do godz. 20:00!

Planszówki przeszły ostatnimi czasy niemały renesans - coraz trudniej jest kojarzyć je jedynie z takimi grami jak eurobiznes, jenga, scrabble czy chińczyk. Oferta gier jest już znacznie szersza.


Agencja Reklamy Marecki.name

Poza tłumaczeniem zasad prostych gier rodzinnych, organizatorzy wychodzą naprzeciw pojawiającym się oczekiwaniom. W najbliższą niedzielę utworzone zostanie stanowisko, gdzie tłumaczone będą gry dla graczy zaawansowanych, bądź chcących wspiąć się na ten pułap.

Tym razem jednak nie będzie to gra bardzo trudna, ale w pewien sposób kultowa.. mianowicie: GWINT

"Poczuj niepowtarzalny klimat, rodem z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wyciągnij znaną wszystkim graczom grę Gwint poza ekran komputera czy konsoli i zagraj w nią na żywo, bez posiadania edycji elektronicznej!

Gwint to gra karciana przeznaczona dla dwóch graczy, w której dwie armie stają naprzeciw siebie na polu bitwy.

Gracze wykonują ruchy na przemian, umieszczając na polu bitwy jedną kartę na ruch. Na końcu każdej rundy sumują całkowitą siłę wszystkich jednostek walczących po ich stronie.

Gracze rozpoczynają grę od wyboru jednej frakcji, którą będą dowodzić podczas bitwy. Każda frakcja charakteryzuje się innym stylem gry oraz ma inną zdolność pasywną, opisaną na karcie pomocy danej frakcji. Na każdej karcie pomocy znajdują się nazwa i symbol frakcji oraz opisy umiejętności kart jednostek oraz kart specjalnych."

Prezentować grę będzie regularny bywalec i miłośnik gier Igor! Jego prezentacja będzie o tyle wyjątkowa bo do gry przyniesie ręcznie robiony blat .

Wstęp na wydarzenie jest całkowicie darmowy. Wydarzenie skierowane jest dla każdego od dzieci w wieku przedszkolnym (które przybędą do nas z opiekunami), aż po osoby dorosłe.

Na każdym spotkaniu uczestnicy mogą także nauczyć się gry karcianej Magic the Gathering, dostając jednocześnie darmową talię startową. Owa gra ma w SCK swoje osobne spotkania które przyciągają coraz większą liczbę zainteresowanych!

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English