AAA
Nietrzeźwy sprawcą kolizji
Czwartek, 29 listopada 2018r. (godz. 16:58)

W środę 28 listopada br. kierujący oplem, 33 -letni mieszkaniec gminy Brody spowodował kolizję z innym pojazdem. Po badaniu okazało się, że mężczyzna ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Ruda w gminie Brody. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zastali uczestników kolizji. Mundurowi ustalili, że kierujący oplem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym fiatem. Kierujących poddano badaniu na stan trzeźwości. Wtedy to, okazało się, że 33 -latek, który prowadził opla miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z kierujących, 54 latek był trzeźwy. Młodszy mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie samochodu znajdując się wstanie nietrzeźwości 33-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, kara wysokiej grzywny oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.


Przypominamy, że podczas prowadzenia pojazdu należy kierować się rozsądkiem i trzeźwością, przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego. W razie zauważenia sytuacji, w której mamy podejrzenia, że kierujący samochodem może znajdować się pod wpływem alkoholu, reagujmy i nie pozwólmy, aby taka osoba doprowadził do niebezpieczeństwa na drodze.


źródło: KPP w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English