AAA
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Kinie Kultura
Sroda, 27 lutego 2019r. (godz. 11:26)

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Pragnąc włączyć się w te obchody Starachowickie Centrum Kultury oraz Kino Kultura serdecznie zapraszają mieszkańców miasta i uczniów starachowickich szkół na projekcję głośnego filmu "Wyklęty" w reżyserii Konrada Łęckiego - goszczącego wielokrotnie w naszych progach.

fot. źródło: SCK

Pełnometrażowy debiut autora scenariusza i reżysera filmu jest równocześnie pierwszym filmem produkowanym przez Fundację Między Słowami, założoną w 2008 r. przez aktora Marcina Kwaśnego. "Wyklęty" opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie ci mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historyków zakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach - w tym opiniotwórczych - uważani są za bandytów.


Seans - 1 marca o godzinie 9.00, grupy zorganizowane/szkoły prosimy o rezerwacje telefoniczne pod nr 41 274 65 25. Bilety w promocyjnej cenie 12zł. Zapraszamy!!!

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English