AAA
VIII Festiwal Nauki w Muzeum Przyrody i Techniki
Sroda, 13 marca 2019r. (godz. 09:52)

Zapraszamy do uczestnictwa w VIII edycji Festiwalu Nauki, który odbędzie się 29 marca 2019 r. w godzinach od 9.30 do 12.00 na terenie Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura w Starachowicach.

fot. źródło: MPiT w Starachowicach

Głównym celem organizowania Festiwalu jest popularyzacja i upowszechnianie nauki wśród uczniów naszego regionu. Łatwiej zrozumieć zjawiska fizyczne w formie doświadczeń i eksperymentów niż siedząc przed podręcznikiem i zeszytami. Przedstawiciele szkół oraz instytucji naszego regionu mają możliwość podczas Festiwalu zaprezentować swoje osiągnięcia a uczniowie zapoznać się z kierunkami kształcenia w szkołach średnich.


Agencja Reklamy Marecki.name

Rozpoczęcie Festiwalu odbędzie się na Hali Spustowej o godzinie 9.30.

Podczas Festiwalu odbędą się pokazy naukowe przygotowane przez poszczególne szkoły i instytucje z naszego regionu. W tym roku odwiedzi nas Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne z Podzamcza, Świat Robotyki, Geopark Kielce. Odbędzie się jak co roku konkurs prezentacji naukowych, którego koordynatorem jest I Liceum Ogólnokształcące ze Starachowic wraz ze Stowarzyszeniem Nasza Jedynka.

Do dyspozycji uczniów będzie wystawa interaktywna "Wszystko jest liczbą" znajdująca się w budynku Hali Lejniczej a także będzie można skorzystać z miejsca ogniskowego i połączyć naukę z wypoczynkiem w formie pikniku (prowiant we własnym zakresie, wymagana wcześniejsza rezerwacja),

Wstęp wolny.
(informacje pod tel. 41 2754083 wew. 29 oraz 783 730 094)


źródło: MPiT w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English