AAA
Wspaniały gest ostrowieckich uczniów
Poniedzialek, 17 czerwca 2019r. (godz. 14:17)

Aż 9 kartonów publikacji otrzymał Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej

fot. źródło: PZOZ Starachowice

w Starachowicach od najmłodszych dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. W sumie przekazano 468 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych z myślą o szerzeniu czytelnictwa.


Publikacje zbierali uczniowie z oddziału przedszkolnego 0 "a" oraz Samorząd Uczniowski klas 1-3, którzy z inicjatywy pani Elwiry Jasiak włączyli się w ogólnopolską akcję zbiórki książek zainicjowaną przez fundację Zaczytani.org.

Przez kilka majowych tygodni uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele zaangażowani byli w pozyskiwanie książek - zarówno tych używanych, jak i nowych. Publikacje składano
w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu w szkole. Przeliczanie i segregowanie woluminów sprawiło dzieciom wiele radości. Wszystkie egzemplarze spakowano
w specjalnie przygotowane pudełka oklejone logo Zaczytani.org. Całemu przedsięwzięciu patronowały Dyrektor szkoły Jadwiga Dadia oraz wicedyrektor Magdalena Skręt.

Warto podkreślić, że ostrowiecka Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 po raz drugi włączyła się w działania "Zaczytanych" i po raz drugi obdarowała nasz Szpital. W tym roku dzieci zebrały i przekazały o 185 więcej niż w poprzedniej edycji w 2017 r.

Jak mówi Katarzyna Arent dyrektor Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej
w Starachowicach - "Działania podjęte przez uczniów, rodziców i grono pedagogiczne są niezwykłą lekcją bezinteresowności, wyrazem empatii i wrażliwości na cierpienie innych, promocja czytelnictwa, za co serdecznie dziękujemy. Wymiernym efektem akcji są zgromadzone publikacje, które powędrują zarówno do małych, jak i dorosłych pacjentów.
Ich lektura umili im pobyt w Szpitalu, pozwoli oderwać się myślami od choroby i przeżywać przygody wraz z bohaterami książek".


źródło: PZOZ Starachowice

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English