AAA
Wirtualny spacer po wąchockich zaułkach
Sprawdź sam!
Czwartek, 30 grudnia 2010r. (godz. 22:36)

www.wachock.cystersi.pl
www.wachock.cystersi.pl
fot. Gazeta Starachowicka

Niemal w każdy zakątek Wąchocka można zajrzeć będąc w dowolnym miejscu na świecie i nie ruszając się z domu. Wystarczy wejść na stronę internetową gminy i uruchomić wirtualny spacer.

www.wachock.pl
www.wachock.pl
fot. Gazeta Starachowicka
Nastepna wiadomosc:
ť Życzenia Noworoczne

Poprzednia wiadomosc:
ť E-faktury staną się faktem

Ta nowość jest na stronie www.wachock.pl Po kliknięciu w odpowiednią ikonę (w galerii zdjęć) dostępne jest kilkadziesiąt fotografii różnych obiektów, a także zabytków, które są w Wąchocku. Uzbrojeni tylko w komputer możemy spotkać się z osławionym w żartach sołtysem, który spogląda na miasto z placu przy ulicy Kościelnej, tuż obok komisariatu policji, zajrzeć także do Klasztoru Ojców Cystersów i w każdy zaułek na Rynku, odwiedzić Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, lub wejść nad zalew i przejść się nową promenadą.


Wirtualni turyści mogą pospacerować wzdłuż rzeki Kamiennej tuż za zaporą. Obok każdego zdjęcia jest plan z zaznaczonym miejscem, w którym znajduje się w danej chwili zwiedzający, a także kilka innych panoram, pozwalających spojrzeć na miasto z różnych perspektyw.

Pomysł stworzenia wirtualnego spaceru pojawił się jakiś czas temu. Trudno się zresztą dziwić. Wąchock to nietuzinkowe miasto, z zabytkiem klasy zerowej i mnóstwem interesujących miejsc, które warto pokazać turystom. I taki właśnie cel przyświecał pomysłodawcom.

Na podobną wędrówkę zapraszają na swojej stronie – www.wachock.cystersi.pl - wąchoccy cystersi, którzy w swojej ofercie mają zwiedzanie dziedzińca, furty oraz muzeum, krużganków i grobu „Ponurego”, kościoła pod wezwaniem WNMP i św. Floriana, XII-wiecznego Kapitularza, stanowiącego miejsce szczególnych spotkań całej wspólnoty pod przewodnictwem ojca opata, a także Refektarza czyli XIII – wiecznej jadalni.

Jest też ogród klasztorny, stanowiący miejsce pracy, modlitwy i rekreacji oraz Panteon Pamięci Polskiego Państwa Podziemnego, przy którym odbywa się wiele uroczystości. J

ednym słowem wszystko, co powinniśmy zobaczyć będąc w tym wyjątkowym miejscu. Do odwiedzenia zachęcają gorąco Ojcowie. Są oni najlepszym dowodem na to, jak nowoczesność łączyć z tradycją.

Od dawna prowadzą już własną stronę, na której co rusz pojawią się kolejne nowości, jak choćby szata graficzna, wyposażona w moduł aktualności, zawierający zaproszenia na różne wydarzenia, m.in. na rekolekcje organizowane w parafii. Do tego bogata galeria zdjęć, a od kilku miesięcy działa też „spacer”, który z pomocą gminy udało się im stworzyć na swojej stronie.

(An)

REKLAMA