Przegrana Staru (zdjęcia)
Niedziela, 03 kwietnia 2011r. (godz. 20:33)

Mecz MKS STAR Starachowice - Kamienna Brody

Kamienna Brody pokonała w derbach Powiatu Starachowickiego Star Starachowice 3:1. Bramki dla Kamiennej zdobyli Tomasz Wójcik (dwie) oraz Łukasz Sałata, a dla Staru Piotr Kot.

Kamienna Brody – Star Starachowice 3:1 (1:0)

Bramki:
Wójcik 10’ (k), 60’ (k), Sałata 82’ – Kot 58’

Star: Myszka – Pocheć, Kończak, Francuz, Krawczyk, Klepacz (82. Derlatka), Mikos (74. Wójtowicz), Jop, Chodniewicz, Misiałkiewicz (87. Michalczyk), Kot.

Kamienna: Sepioło – Spadło, Drożdżał, Niewczas, Sałata, Soboń (88. Dąbrowski), Sęga (71. Siczek), Nowocień (67. Lefek), Synowiec (67. Jagieła), Góra, Wójcik.

Spotkanie zaczęło się od mocnego akcentu, gdyż już w 10. minucie było 1:0 dla gospodarzy. Jarosław Kończak po wrzutce z rzutu rożnego zagrał ręką w polu karnym, a rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Wójcik.

Kamienna nie zdołała jednak zdominować oblicza gry, a starachowiczanie momentami byli w stanie zagrozić bramce rywala. W 28. minucie po strzale głową Kota bardzo dobrze interweniował Sepioło, a później szczęścia próbowali m. in. Mikos i Jop.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Kamienna spowodowała ogromne zamieszanie w polu karnym Staru, a swoją drużynę uratował Myszka wybijając piłkę nogami. W 51. minucie w słupek bramki trafił Góra i ten sam zawodnik kilka minut później nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W 58. minucie spotkania do wyrównania doprowadził Piotr Kot, który wpakował piłkę do pustej bramki po tym, jak z wrzutką Misiałkiewicza minął się golkiper Kamiennej. W 60. minucie prowadzenie odzyskali goście. Ponownie sędzia podyktował rzut karny, tym razem po faulu na Tomaszu Wójciku i sam poszkodowany zamienił go na bramkę.

Gospodarze poszli za ciosem i w 82. minucie Łukasz Sałata zdobył bramkę z rzutu wolnego, uderzając piłkę płasko po ziemi tuż przy lewym słupku bramki. Starachowiczanie próbowali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, a co za tym idzie przechylić bilans meczów bezpośrednich na swoją korzyść (w Starachowicach Star wygrał 4:2), jednak Kamienna skutecznie przeszkadzała gościom w konstruowaniu ataków i zdołała wygrać ostatecznie 3:1.