AAA
Brawa i jeszcze raz brawa
Piatek, 29 kwietnia 2011r. (godz. 20:27)

Popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozbudzenie twórczej wyobraźni dzieci były motywem przewodnim XIX konkursu na inscenizację literatury dziecięcej pn. „Bajkowa Chatka Puchatka”

fot. Gazeta Starachowicka

Sądząc po efektach ich rewelacyjnego aktorstwa, zaprezentowanego na scenie Spółdzielczego Domu Kultury, trema jest im obca.


W dwudniowym maratonie, jako pierwsi wystąpili najbardziej niecierpliwi. Jurorki w składzie: przewodnicząca – Barbara Kurek (SCK), Anna Rachtan (UM) i Anna Paluch (MDK) zawyrokowały, iż pierwsze miejsce i nagrodę prezydenta za spektakl „Cyrk” otrzymają mali artyści z Przedszkola Miejskiego nr 6. Wyróżnienie specjalne za „Marzenie Biedronki” pofrunęło do Przedszkola Miejskiego nr 7, a kolejne do Przedszkola nr 11 za „Dwie Dorotki”, nr 15 za „Sowę Mądrą Głowę” oraz do „14” za przedstawienia „O skrzaciku Kropeczce” i „Czerwone Kapturki”. W tej samej kolejności nagrodzona została gra aktorska, gdzie najwyżej oceniono rolę Dorotki Grzecznej (11), Samochwały i Kaczki (15) oraz Wilka (14).

Drugi dzień zarezerwowany był na popisy aktorów z grupy starszej (kl. I-III szkół podstawowych). Duże brawa i uznanie jurorów zyskało przedstawienie uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej pt. „W krainie cudowności”, wyreżyserowane przez opiekunkę Joannę Gryz.

Jednak przebojem, szlagierem, hitem (czy jak tam go nie nazwać) stały się „Historie miłosne” zaprezentowane przez świetny zespół SP10 prowadzony przez opiekunkę Dorotę Krzciuk. Interesująca gra z wyraźnym wczuciem się w rolę, mądra choć prześmiewcza fabuła z morałem sprawiają, iż spektakl ten z powodzeniem zadowoli osoby dorosłe. Dość powiedzieć, że pokazaniem „Historii miłosnych” na scenie SCK, żywo zainteresowana jest Barbara Kurek.

Organizatorami tegorocznego Konkursu był Spółdzielczy Dom Kultury występujący tym razem pod sztandarami Towarzystwa Kultury Teatralnej. Komisarzem cennego przedsięwzięcia była Beata Wiśniewska, natomiast fundatorami nagród: prezydent miasta Wojciech Bernatowicz, Spółdzielczy Dom Kultury, Zakład Usług Wodnych i Komunalnych A. Węgrzecki oraz Towarzystwo Kultury Teatralnej.

OMAR

REKLAMA