AAA
Internet dla niezamożnych
Projekt przeciw wykluczeniu cyfrowemu
Czwartek, 15 grudnia 2011r. (godz. 22:20)

Trzydzieści starachowickich rodzin przez 8 lat będzie korzystać za darmo z internetu. Usługę opłaci im Unia Europejska i gmina.

fot. Gazeta Starachowicka

Jej zapewnienie to element projektu finansowanego przez unijny program Innowacyjna Gospodarka oraz budżet miasta Starachowice. Do korzystania z gratisowego internetu wytypowano 30 rodzin borykających się z problemem niskich dochodów i niepełnosprawności. W czwartek, 8 grudnia br. przyszli odbiorcy podpisali umowy z miastem w magistrackiej sali "Olimpia". W spotkaniu uczestniczyła wiceprezydent Starachowic Małgorzata Szlęzak.


- Cieszę się, że udało nam się pozyskać fundusze, dzięki którym usługa będzie dla państwa bezpłatna przez najbliższe lata. Przez pierwsze trzy dostęp do internetu opłacany będzie z funduszy unijnych, przez kolejnych pięć z budżetu gminy - powiedziała.

Po podpisaniu umów mieszkańcy otrzymają sprzęt umożliwiający odbiór internetu. Sama usługa powinna być dla nich dostępna od początku nowego roku. Ci, którzy jeszcze tego nie potrafią przejdą wcześniej szkolenia obejmujące korzystanie z internetu oraz podstawy obsługi komputera.

Sebastian Krawczyk główny specjalista ds. obsługi informatycznej urzędu dodał, że w ramach projektu w darmowy internet będą też zaopatrzone jednostki gminy: szkoły podstawowe, gimnazja, przedszkola, biblioteki, Starachowickie Centrum Kultury, Miejskie Centrum Rekreacji i Wypoczynku oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Łącznie 30 placówek.

Kolejnym elementem jest budowa sieci światłowodowej o długości około 25 km, łączącej podmioty uczestniczące w projekcie. Łączny koszt cyfrowego przedsięwzięcia to ponad 3 mln 269 tys. złotych.

(iwo)

Dołącz do nas na Facebooku!

PRZECZYTAJ TAKZE:
Oscar - 16-12-2011 09:09
RX właśnie z tego co pamiętam to miały być 2 projekty.Ten dla 30, albo 50... i jakiś z hotspotami. Więc pozostaje czekać.
Star 266 - 16-12-2011 08:45
Szczytny cel i oczywista korzyść. Przy czym rozdzielił bym dwie sprawy:jedna to sprzęt a drugi to dostęp do internetu. Zapewne jest sensowne dodować osoby z niskimi dochodami sprzętem,który i tak obecnie staniał do całkiem przyzwoitego poziomu ceny za notebooka. Natomiast w kontekście dostępu to umiasto mogło by zrobić szeroką [...]
REKLAMA