AAA
Nowy Oddział Chorób Zakaźnych na finiszu
Czwartek, 29 listopada 2018r. (godz. 14:20)

Dobiegają końca prace związane z przebudową i adaptacją pomieszczeń na potrzeby Oddziału Chorób Zakaźnych Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Zgodnie z zapisami umowy wykonawca inwestycji przekaże teren wraz z końcem listopada.

fot. źródło: PZOZ Starachowice
fot. źródło: FB Starosta
Starachowicki Piotr Babicki

W grudniu oddział zostanie umeblowany i wyposażony w sprzęt medyczny.

Prace architektoniczne prowadzone na powierzchni niemal 500 m2 (na I piętrze budynku C) polegały na całkowitej przebudowie pomieszczeń. W ramach zadania wydzielono siedem dwuosobowych sal, trzy izolatki, gabinety dla lekarzy, pielęgniarek oraz pomieszczenia gospodarcze i sanitariaty. Zakończono prace instalacyjne (tj. elektryczne, wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, ciepła wentylacyjnego, klimatyzacji i wentylacji, gazów medycznych, okablowania strukturalnego oraz instalacji przyzywowej, teleinformatycznej i sygnalizacji pożaru) oraz roboty związane z układaniem glazury, malowaniem pomieszczeń, montażem stolarki okiennej i drzwiowej oraz położeniem okładzin podłogowych w salach i pomieszczeniach służbowych.


Agencja Reklamy Marecki.name

Warto nadmienić, że w celu dostosowania nowego Oddziału Chorób Zakaźnych do obowiązujących przepisów, w trakcie prac budowlanych wykonano nowoczesną stację oczyszczania ścieków z wykorzystaniem innowacyjnej technologii oczyszczania ścieków promieniami UV.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki przyznaniu niemal 3 mln. zł. z rezerwy ogólnej budżetu Państwa. Warto dodać, że całkowity koszt zadania wynosi niemal 3,9 mln. zł. Rządowe wsparcie pokryje 80% kosztów planowanej inwestycji. Pozostałe środki wygospodarowane zostaną z budżetu Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej (19%) i Starostwa Powiatowego (1%).

Przypomnijmy, że Oddział Chorób Zakaźnych jako jedyny nie został w 2009 roku przeniesiony do nowego kompleksu i nadal działa w osobnym, lecz starym budynku znacznie odbiegającym standardem od pozostałych obiektów. Tym bardziej cieszy fakt, że wraz z początkiem stycznia 2019 z zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji.

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English