AAA
Oddział PAKS w Starachowicach z kontraktem NFZ
Wtorek, 31 lipca 2012r. (godz. 22:10)

Oddział Chirurgii Naczyniowej uruchomiony w marcu br. przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca (PAKS) właśnie uzyskał kontrakt od Narodowego Funduszu Zdrowia. Ubezpieczeni pacjenci będą mogli od 1 sierpnia br. bezpłatnie korzystać z kompleksowej diagnostyki i leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych.

fot. Wirtualne Starachowice
Nastepna wiadomosc:
ť Fotoradary rejestrują na ulicach

Poprzednia wiadomosc:
ť Zacznie się budowa

Przyznany Polsko-Amerykańskim Klinikom Serca kontrakt jest efektem zakończonego dzisiaj postępowania konkursowego na udzielanie świadczeń w zakresie chirurgii naczyniowej - hospitalizacji dla powiatów ostrowieckiego, skarżyskiego i starachowickiego, rozpisanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia na początku lipca br.


Bardzo cieszymy się, że dzięki zrozumieniu przez Narodowy Fundusz Zdrowia potrzeb społeczności starachowickiej i sąsiednich powiatów od teraz pacjenci będą mogli korzystać z naszych usług w zakresie chirurgii naczyniowej w Starachowicach bezpłatnie - powiedziała Katarzyna Adamek, Prezes Zarządu Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

Kupowanie przez Fundusz gotowych usług od wysoko wyspecjalizowanych i dobrze wyposażonych klinik prywatnych takich jak PAKS idealnie rozwiązuje problem ogromnych inwestycji, jakich wymaga polska służba zdrowia. Dzięki takim inwestycjom jak oddział chirurgii naczyniowej w Starachowicach chorzy uzyskują darmowy dostęp do najnowocześniejszych technologii medycznych, które oferujemy w naszej placówce.

Choroby układu krążenia należą w dalszym ciągu do głównych przyczyn zgonów w województwie świętokrzyskim. Jedną z najczęstszych przyczyn śmierci jego mieszkańców jest choroba niedokrwienna serca.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów z województwa świętokrzyskiego w 2008 roku stworzyliśmy nowoczesną klinikę kardiologiczną, w której wykonujemy wysokospecjalistyczne zabiegi. Pacjenci korzystać mogą z nowoczesnej pracowni tomografii i ultrasonografii oraz poradni kardiologicznej - powiedział Grzegorz Dzik, Kierownik Zakładu Opieki Zdrowotnej i Ordynator Oddziału Kardiologii PAKS w Starachowicach. Dzięki poszerzeniu działalności o Chirurgię Naczyniową w Starachowicach oraz współpracy z Uzdrowiskiem Ustroń jesteśmy w stanie zapewnić pacjentom kompleksowe leczenie, schorzeń sercowo-naczyniowych obejmujące całość układu krążenia oraz wszystkie etapy terapii, w tym profilaktykę oraz rehabilitację - dodaje.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca od lat tworzą w Polsce Centra Sercowo-Naczyniowe, które dysponują oddziałami kardiologii inwazyjnej i chirurgii naczyniowej. Tylko w takich warunkach jest bowiem możliwe zapewnianie chorym pełnej diagnostyki i terapii chorób serca i naczyń.

Miażdżyca jest chorobą obejmującą nie tylko obszar serca, ale również tętnice szyjne, aortę i tętnice obwodowe. Wymaga wobec tego skojarzonego leczenia ze strony lekarzy różnych specjalizacji. Udostępnienie kompleksowych usług z zakresu kardiologii inwazyjnej i chirurgii naczyniowej w jednym miejscu to gwarancja bezpieczeństwa oraz pełnego efektu terapeutycznego dla pacjenta - mówi Arkadiusz Wdowik Ordynator Oddziału Chirurgii Naczyniowej PAKS.

Klinika PAKS w Starachowicach od marca 2008 roku, czyli od początku swojej działalności obsłużyła już ponad sześć i pół tysiąca chorych. Są to pacjenci głównie z powiatów starachowickiego, skarżyskiego oraz sąsiedniego województwa mazowieckiego.

Źródło Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA