AAA
Za mundurem panny sznurem...
Sroda, 21 marca 2012r. (godz. 08:10)

W województwie świętokrzyskim trwa kwalifikacja wojskowa. Badaniu w całym województwie zostanie poddanych blisko 8 tysięcy 18-latków.

fot. Sz

W powiecie starachowickim przed komisją lekarską stanie 784 młodych mężczyzn z pięciu gmin: Starachowic, Brodów, Mirca, Pawłowa i Wąchocka.


Celem kwalifikacji jest ocena do służby wojskowej na potrzeby sił rezerwy. W tym roku kwalifikacji wojskowej podlegają mężczyżni z rocznika 1993, a także osoby z roczników 1988-1992, którzy dotychczas nie stawili się przed Powiatową Komisją Lekarską.

Młodzi mężczyzni po pozytywnym przejściu kwalifikacji wojskowej mają możliwość skorzystania z oferty przygotowanej przez Siły Zbrojne RP i mogą starać się o przyjęcie do służby wojskowej.

W tym roku zmniejszeniu ulagła także ilość osób zasiadających w komisji lekarskiej i wynosi ona 3 osoby, w porzednich latach było to 5 osób. Przed komisją lekarską dziennie staje 20 mężczyzn i w wyniku przeprowadzonych badań wydawana jest decyzja o zdolności lub niezdolności do pełnienia służby wojskowej.

Kwalifikacja wojskowa prowadzona jest w budynku Starostwa Powiatowego w Starachowicach i w powiecie starachowickim potrwa do 20 kwietnia b.r.

(Sz)

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA