AAA
Przegłosowane! Będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Wojciecha B.
Piatek, 25 maja 2012r. (godz. 21:58)

Referendum w sprawie odwołania prezydenta Wojciecha B., odbędzie się pod koniec sierpnia lub na początku września. Rada Miasta Starachowic przegłosowała podczas dzisiejszej jej sesji wniosek w tej sprawie.

fot. Sz
Nastepna wiadomosc:
ť Dwie areny śmieciowych czasów

Poprzednia wiadomosc:
ť Mają swój oddział

Samo głosowanie przebiegało bardzo spokojnie i nie trwało dłużej niż 3 minuty. Głosowanie nie było poprzedzone żadną dyskusją. Za referendum głosowało 21 radnych z klubów: PO, PiS, SLD i Forum 2010 - z którego startował na stanowisko prezydenta Starachowic Wojciech B., wniosek poparli też Spółdzielcy.


Od głosu wstrzymał się tylko jeden radny Waldemar Tuz, wcześniej należący do PO, obecnie radny niezrzeszony. W referendum mieszkańcy zdecydują, czy chcą nadal, aby ich "prezydentem" pozostał obecnie zawieszony w swoich czynnościach służbowych Wojciech B., lub czy chcą, aby odbyły się nowe wybory w Starachowicach, mające na celu dokonanie wyboru nowego prezydenta miasta.

(Sz)

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

PRZECZYTAJ TAKZE:
roberttof - 27-05-2012 08:19
Moim zdaniem referendum powinno zakończyć się na nie , dzięki temu Rada zostanie odwołana i będą nowe wybory . A to doprowadzi do odejścia Bernatowicza i radnych , którzy byli jego zapleczem .
sheva17 - 27-05-2012 00:04
Niech to nawet będzie gra, ale siłą rzeczy zmiany być muszą. Jeśli referendum upadnie rozwiązana zostanie Rada Miasta a tutaj pozycja radnych dawnego FORUM będzie żałośnie słaba. Dodatkowo dla wielu formacji takie wybory będą okazją do pozbycia się niewygodnych radnych czy też tych, z którymi władzom partyjnym nie po drodze. @ab [...]
Jesion - 26-05-2012 14:05
Pozostaje się tylko modlić, żeby Starachowiczanie okazali się rozważni i mądrze zagłosowali. W przeciwieństwie do Radnych, którzy chyba dłużej nie mogli utrzymywać takiego stanu rzeczy. Mam nadzieję że referendum odbędzie się na początku, albo w połowie września, żeby wszyscy zdążyli wrócić z wakacji. Inaczej 30% frekwencji się [...]
Hubert - 26-05-2012 13:12
Zgadzam się w 100%. Ten wniosek już dawno powinien być przegłosowany przez wszystkich radnych. Teraz faktycznie niektórzy radni chcą pokazać jakie to ich głosy są ważne. A prawda jest taka że to właśnie oni przyczynili się do utrzymania chorego stanu rzeczy przez tak długi czas.
Kibic - 26-05-2012 12:20
Nagła zmiana frontu wszystkich radnych jest przykładem na jakim poziomie stoi polityka w Starachowicach... Tę decyzję można było podjąć już bardzo dawno temu, a zwlekano z nią jakby to był jakiś mega kontrowersyjny wniosek. A teraz oczywiście panowie z sld będą robić propagandę, jakoby to był ich wielki sukces... Oczywiście ci [...]
abcde - 26-05-2012 10:18
Wszystko ładnie pięknie,a teraz pozostaje pytanie.... dlaczego radni (szczególnie Ci którzy byli przeciw) zgodzili się na referendum ? Wy się cieszycie a nawet nie wiecie,że to wszystko gra ;)
sheva17 - 25-05-2012 23:39
Chciałoby się powiedzieć nareszcie! Czas skończyć tą jedną wielką komromitację wizerunkową miasta. Teraz zobaczymy czy mieszkańcy okażą się na tyle dojrzali by rozwiązać problem Wojciecha B.
Peter - 25-05-2012 22:44
Pozostaje trzymać kciuki za frekwencję, bo inaczej to po ptokach.
Oscar - 25-05-2012 22:21
Pozostaje bić brawo. Szkoda ze to tak długo trwało. Pamięta ktoś może kiedy dokładnie przyznał się prezydent do zarzutów?
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English