AAA
"Moja przyszłość w moich rękach"
PUP pomoże młodym
Poniedzialek, 06 sierpnia 2012r. (godz. 07:26)

Prawie 1 mln 200 tys. zł na kompleksową aktywizację osób poniżej 25. roku pozyskał Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach z programu "Kapitał Ludzki". Skorzysta na tym osiemdziesiąt osób.

Urząd Pracy w Starachowicach
Urząd Pracy w Starachowicach
fot. hmr

Najpierw doradztwo, potem szkolenia, a w końcu staże - na tak kompleksowe wsparcie będą mogły liczyć osoby uczestniczące w projekcie "Moja przyszłość w moich rękach", który do końca czerwca 2014 roku realizował będzie Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach. Wniosek był jednym z trzydziestu, które dostały wsparcie. Umowę na jego realizację podpisano w czwartek. Opiewa na kwotę 1 175 865 zł, jak poinformował GAZETĘ dyrektor Jarosław Nowak, a 24 lipca zaczęto już rekrutację. Ma potrwać do końca sierpnia.


Projekt był dobrze dopracowany, twierdzi dyrektor. Będzie mogło z niego skorzystać 80 osób (60 kobiet oraz 20 mężczyzn), młodych i bezrobotnych poniżej 25. roku życia, zarejestrowanych w PUP. Spotkają się z doradcą zawodowym, by określić kierunek dalszego działania i będą uczestniczyć w szkoleniach w zawodzie sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej (30 osób), pracownik biurowy z modułem kadrowo-księgowym (40 osób) lub pracownik hurtowni i magazynu z obsługą wózka (10 osób).

(An)

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA