AAA
Młodzież chce mieć swojego rzecznika
Czwartek, 27 czerwca 2013r. (godz. 15:10)

Przedstawiciele starachowickiej młodzieży spotkali się z Małgorzatą Szlęzak, zastępcą prezydenta miasta i przedstawili propozycję współpracy na rzecz powołania przez Urząd Miejski partnera dla Młodzieżowej Rady Miasta, młodzieżowych organizacji pozarządowych i młodzieży niezrzeszonej.

Przedstawiciele starachowickiej młodzieży spotkali się z Małgorzatą Szlęzak
Przedstawiciele starachowickiej młodzieży spotkali się z Małgorzatą Szlęzak
Przedstawiciele starachowickiej młodzieży spotkali się z Małgorzatą Szlęzak
Przedstawiciele starachowickiej młodzieży spotkali się z Małgorzatą Szlęzak

Na spotkaniu młodzież reprezentowali Ewelina Gołyska i Ewa Babicka ze Stowarzyszenia JES - Jakość Energia Starachowice, Anna Jaros reprezentująca grupę projektową "For a better future" oraz Estera Sarzyńska, Agata Maciąg i Mateusz Rojek z Młodzieżowej Rady Miasta.


Pomysł powołania rzecznika, lub pełnomocnika ds. młodzieży w Starachowicach powstał po spotkaniu "Nic o nas bez nas", zorganizowanym przez młodych starachowiczan 25.05.2013 r. Był to początek współpracy trzech inicjatyw: zadania "Zróbmy to Razem" w ramach tegorocznej akcji Masz Głos Masz Wybór (realizowanym przez Stowarzyszenie JES), projektu "For a better future" (koordynowanym przez Annę Jaros oraz Annę Podzielną) oraz Młodzieżowych Rad Miast Starachowice i Wąchock.

- Podczas pracy warsztatowej wypracowaliśmy wspólnie kilka pomysłów rozwiązania problemów starachowickiej młodzieży. Oceniliśmy, że elementem spajającym i pozwalającym na zrobienie pierwszych kroków w skutecznym działaniu na rzecz młodych w mieście, byłoby powołanie osoby wspierającej nasze działania z ramienia Urzędu Miejskiego - mówi Ewelina Gołyska ze Stowarzyszenia JES.

Małgorzata Szlęzak odniosła się do pomysłu z entuzjazmem. Jest jednak za wcześnie, aby mówić o szczegółach realizacji propozycji młodzieży.

-Ważne, że przy tej inicjatywie współpracują przedstawiciele różnych organizacji młodzieżowych z terenu miasta. Działając wspólnie tworzymy realną szansę żeby zmieniać nasze miasto na lepsze. Bardzo cieszy też fakt, że nasz pomysł spotkał się z aprobatą i optymizmem Pani Prezydent. Przed nami jeszcze długa droga, ale widać już światełko w tunelu. - mówi Anna Jaros wiceprezes Stowarzyszenie Projekt Starachowice

W ramach przygotowania projektu przewidziana jest praca grupy roboczej, spotkanie pełnomocników ds. młodzieży w celu wymiany dobrych praktyk oraz konferencja młodych i władz na jesieni.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA