AAA
Wiosenne sukcesy młodzieży z „trójki”
Zdolności w wielu dziedzinach
Niedziela, 01 maja 2011r. (godz. 23:51)

Ostatnie tygodnie przyniosły Gimnazjum nr 3 w Starachowicach,

fot. Gazeta Starachowicka

wiele uczniowskich sukcesów na szczeblach ogólnopolskich, powiatowych i miejskich.

Do najistotniejszych zaliczyć trzeba udział naszych gimnazjalistów w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Geo–Planeta” zorganizowanym przez Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego i Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.


Wzięło w nim udział 10 uczniów Gimnazjum nr 3, którzy rozwiązywali w szkole test przygotowany przez organizatora. Po przesłaniu prac, na początku kwietnia poinformowano o wynikach. Uczniowie: Karol Dwojak, Kamil Rychlik i Dominik Kowalewski otrzymali dyplomy za zdobycie wyróżnienia 2 stopnia na szczeblu krajowym. Chłopcy zostali również obdarowani albumami. Kolejny uczeń Patryk Perchel otrzymał dyplom za bardzo dobry wynik oraz słownik geograficzny. Wszyscy laureaci są uczniami Anity Bernatowicz, nauczycielki geografii.

Gimnazjaliści z „trójki” wzięli także udział w VII Powiatowym Turnieju Matematycznym „Matematyka i ja w otaczającym świecie” zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach. Finalistką, która za rozwiązanie zestawu liczącego pięć zadań uzyskała maksymalną liczbę punktów, została Katarzyna Pastuszka z Gimnazjum nr 3. Nad przygotowaniem jej do konkursu czuwała Beata Wąsala. Czwarte miejsce zajął Jacek Jabłoński, szóste Kalina Kozłowska. Są to uczniowie Mirosławy Długosz.

Poza wiedzą ściśle związaną z przedmiotami nauczanymi w gimnazjum uczniowie interesują się również sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa. Dowodzi tego udział trzech pierwszoklasistów w eliminacjach gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Drugie miejsce wśród reprezentantów gimnazjów zajął Cezary Palacz, trzecie Bartosz Wojtasik.

Kolejnym sukcesem, tym razem w dziedzinie promowania ekologii, okazał się udział grupy uczniów w konkursie o miano „Świętokrzyskiego Ekologa 2011”. Impreza odbywała się w Gimnazjum nr 2 w Starachowicach, a reprezentację Gimnazjum nr 3 stanowili uczniowie: Jakub Klusek, Anna Kuniczkowska – Szklarek, Marta Olesińska, Mariusz Róg i Klaudia Zawal, którymi opiekowała się Danuta Kucharczyk, nauczyciel chemii. Młodzież musiała wykazać się znajomością legend związanych ze Świętokrzyskim Parkiem Narodowym, historią jego powstania, a także wiedzą na temat fauny i flory tegoż parku.

Prezentowali także pracę plastyczną dotyczącą roślinności ŚPN. Za swą wiedzę otrzymali zespołowy tytuł „Świętokrzyskiego Ekologa 2011”.

M.G.

REKLAMA