AAA
Dyskusje po nawałnicy
Niedziela, 30 czerwca 2013r. (godz. 15:55)

25 czerwca, na sesji Rady Gminy w Brodach, wójt Andrzej Przygoda podziękował strażakom i mieszkańcom za pomoc w usuwaniu skutków nawałnicy, która 9 czerwca przeszła przez teren gminy Brody. Przypomniał, że oprócz dobrych zachowań zdarzali się tacy, którzy nie tylko nie pomagali poszkodowanym ale i nieprzyjemnie odnosili się do pracujących strażaków.

Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda
Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda
fot. Urząd Gminy Brody

Wójt wyjaśnił ponadto, że koordynował pomocą dla poszkodowanych, spotykał się ze sztabem kryzysowym i był na bieżąco informowany o postępach akcji. Zapewnił, że wbrew niektórym wypowiedziom, strażacy nie zostawili nikogo bez pomocy. Podobne zdanie miał Tadeusz Kępa - radny i dowódca jednostki w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Strażak dziękował mieszkańcom Dziurowa, którzy nosili worki szybko rozładowali ciężarówkę z piaskiem.


W dalszej części sesji rady, wójt podał kilka danych dotyczących nawałnicy. Łączny czas udziału jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej wynosi ok. 225 godzin. W akcjach zużyto ok. 7 tys. worków i 53 tony piasku. Mieszkańcy gminy złożyli 71 wniosków o pomoc w usuwania skutków nawałnicy. 50 z nich dotyczą budynków a 21 jest o szkodach w uprawach.

Najwięcej podań wpłynęło z Dziurowa (24), Brodów (13) i Lipia (9). Nadal nie ma pełnego raportu, ponieważ komisje nie zakończyły swojej pracy w terenie.

Źródło: Urząd Gminy Brody

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

REKLAMA