AAA
Poszukują talentów na rynku pracy
Sroda, 23 pazdziernika 2013r. (godz. 23:27)

"Odkrywamy talenty na rynku pracy" konferencję pod takim hasłem zorganizowali Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Starostwo Powiatowe w Starachowicach. W konferencji uczestniczył m.in. Sylwester Kwiecień zastępca prezydenta miasta.

Poszukują talentów na rynku pracy
Poszukują talentów na rynku pracy
fot. www.starachowice.eu
Poszukują talentów na rynku pracy
Poszukują talentów na rynku pracy
fot. www.starachowice.eu
Poszukują talentów na rynku pracy
Poszukują talentów na rynku pracy
fot. www.starachowice.eu

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego i prowadziła je Małgorzata Urban dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego. Natomiast oficjalnego otwarcia dokonał gospodarz, starosta Andrzej Matynia.


- Jednostki samorządu terytorialnego - powiaty nie są od tego, aby prowadzić działalność gospodarczą - mówił starosta - Co nie oznacza, że samorządy nie zajmują się kreowaniem rynku pracy. W ramach samorządów terytorialnych działają jednostki organizacyjne, które mają tworzyć sprzyjające warunki ku temu. Myślę, że w tej materii wiele zależy od współpracy. Zainteresowanych jest wiele stron. Są ludzie młodzi i starsi mający pewne predyspozycje, posiadający określone kwalifikacje i poszukujący pracy. Z drugiej strony mamy pracodawców, którzy mają określone oczekiwania. Dlatego bardzo ważna jest współpraca i dobra informacja. Ogromną rolę odgrywają tu także doradcy zawodowi. Każdy z nas bowiem posiada jakiś talent ważne jest, aby umieć odkryć go w sobie.

W programie konferencji znalazły się wystąpienia prelegentów związanych z rynkiem pracy. Joanna Sieczka doradca zawodowy Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej wypowiadała się na temat "Talentu i jego roli w rozwoju kariery". Anna Drzała -Karkusiewicz doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy swoje wystąpienie poświęciła "Odkrywaniu swojego talentu i zdobywaniu pracy".

"Moja przyszłość w moich rękach - znaleźć i rozwijać talent" to temat wystąpienia Ireneusza Łukawskiego zastępcy dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. O tym jak zdobyć i rozwijać wartościowych pracowników mówiła Aneta Kiepas dyrektor ds. personalnych PKC Group Poland Sp. z o.o. O talentach na rynku pracy mówił także Karol Kaczmarski z KPPP "Lewiatan" oddział w Kielcach.

Na rynku pracy, jak podkreślili przedstawiciele pracodawców, cały czas brakuje fachowców. Ponadto według prelegentów szkoły wyższe nie szukają kontaktu i współpracy z pracodawcami działającymi na lokalnych rynkach. Dyrektor ds. personalnych PKC Group poinformowała, iż spośród pracowników działu produkcji 13 procent stanowią osoby z wyższym wykształceniem, absolwenci kierunków: socjologi, politologi, resocjalizacji. Natomiast poszukiwanie przez zakład logistyka z dobrą znajomością języka niemieckiego trwało pół roku.

Czy pozytywne zmiany przyniesie reforma edukacji zawodowej dla rynku pracy? O tych działaniach mówiła Halina Śledziona z Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie. Spotkanie zakończył występ podopiecznych instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury.

Podczas konferencji można było obejrzeć i kupić prace przygotowane przez podopiecznych Zakładu Aktywności Zawodowej W Kałkowie Godowie oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starachowicach. O catering zadbali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

Źródło:www.starachowice.eu

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

PRZECZYTAJ TAKZE:
T79 - 26-10-2013 11:55
Łoj jaka "mundra" się trafiła, zwolnij się zrobisz wolne stanowisko pracy. Moim przełożonym jest Polak i nie mam z tym jakiegoś problemu.
monika26105 - 26-10-2013 10:26
Zgadzam się z przedmówcą w 100 procentach. Pracować pod Polakiem to najgorsze co mnie spotkało w pracy. Jak by w mojej aktualnej pracy kierownikiem został Polak, to byłby mój ostatni dzień pracy.
podhalanczyk - 24-10-2013 16:57
Najlepiej "na staż"(czyli płaci za pracę UP/podatnicy) lub za 1500 brutto na "umowę o dzieło"?! To ze pracownicy nie "są wydajni" na danym stanowisku pracy jest efektem niskiego poziomu kadry zrządzającej/kierowniczej oraz "organizacji pracy w danym zakładzie". Pracownik z wyższym wykształceniem(srednio) uczy się szybciej sw [...]
REKLAMA