AAA
Będą się starać o drogę Skarżysko - Rudnik
Piatek, 11 kwietnia 2014r. (godz. 00:06)

Członkowie Komitetu Organizacyjnego na Rzecz Przebudowy Drogi Krajowej nr 9 między Radomiem a Opatowem, dyskutowali 7 kwietnia w Urzędzie Gminy Brody. Przedstawiciele gmin i powiatów wraz z gośćmi postanowili zająć się również sprawą modernizacji drogi krajowej nr 42 na odcinku Skarżysko Kamienna - Rudnik.

fot. Urząd Gminy Brody
Nastepna wiadomosc:
ť Problem z dawną lodziarnią

Poprzednia wiadomosc:
ť Infomat na Rynku

Najpierw, Andrzej Przygoda - jako sekretarz nieformalnego stowarzyszenia gmin, zreferował zebranym spotkanie samorządowców ze Zbigniewem Rynasiewiczem - sekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, które odbyło się listopadzie ubiegłego roku. Analizując działania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad można dojść do wniosku, że niebawem zaczną się modernizacje na drodze nr 9. Jest decyzja środowiskowa i znany jest przebieg obwodnicy Opatowa, Ostrowca Św. od węzła w Rudniku. Obwodnica Iłży zaś jest na etapie pozwolenia na budowę i chwilowo jej realizacja została odsunięta w czasie. Kazimierz Cymerys - przewodniczący komitetu i pracownik Najwyższej Izby Kontroli powiedział, że jest nadzieja na unowocześnienie innych odcinków drogi, dlatego nadal trzeba przekonywać rządzących do tej sprawy.


Zajmą się drogą nr 42

Członkowie komitetu, zwrócili uwagę na palący problem remontu drogi krajowej nr 42 ze Skarżyska Kamiennej do Rudnika. Jest to arteria ważna, nie tylko dla mieszkańców Starachowic. Sprawa jest trudna, bo jak wyjaśniał Jarosław Samela - burmistrz Wąchocka, wywłaszczenia są na bardzo zaawansowanym etapie, wypłacono znaczną część odszkodowań a remont drogi wciąż oddala się w czasie i nie wiadomo czy będzie zrealizowany. Wójt Andrzej Przygoda powiedział, że jedyną naszą możliwością, by starać się o ten remont są dalsze spotkania w ministerstwie. Potwierdził to Kazimierz Cymerys, twierdząc, że ważnym atutem komitetu jest to, że stoi ponad podziałami partyjnymi. Skupia samorządowców z różnych opcji politycznych starających się o konkretne inwestycje w skali większej niż jeden powiat.

W spotkaniu wziął udział Andrzej Matynia - starosta powiatu starachowickiego, Andrzej Moskwa - burmistrz Iłży, Sylwester Kwiecień - były wiceprezydent Starachowic, oraz przedstawiciele gminy Brody: Jerzy Stąporek - Przewodniczący Rady Gminy w Brodach, Sławomir Mąka - Kierownik Referatu Inwestycyjnego oraz biznesmen Marcin Kowalski.

Źródło: Urząd Gminy Brody

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA