AAA
Niszczył bilbordy wyborcze.
Piatek, 05 grudnia 2014r. (godz. 20:38)

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, w czasie trwania kampanii wyborczej wszelkie materiały wyborcze zawierające oznaczenia komitetu wyborczego od którego pochodzą, podlegają prawnej ochronie.

Prawna ochrona materiałów wyborczych to nic innego jak zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. pod groźbą kary. Niestety, na terenie naszego miasta doszło w ostatnim okresie do eskalacji niszczenia nie tylko bilbordów i plakatów wyborczych, lecz również wiat przystankowych. Sposób działania i skala zniszczeń jednoznacznie wskazywała, iż działania te są realizowane w sposób cykliczny. W wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, w nocy z soboty na niedzielę, o godz. 04.10 na terenie osiedla Skałka doszło do ujęcia "na gorącym uczynku" osoby niszczącej bilbordy wyborcze. Ujęty 59-letni mieszkaniec Starachowic został przewieziony do KPP celem prowadzenia dalszych czynności.


PRZECZYTAJ TAKZE:
blus12 - 06-12-2014 03:47
....skoro mają nazwę komitetu z którego pochodzą to chyba i straży miejskiej też łatwo dojść jak po przysłowiowym "sznurku" kto powinien posprzątać wyborcze "śmiecie" a jak widać tego nie czyni....
REKLAMA