AAA
Starachowicka Dycha
Czwartek, 28 maja 2015r. (godz. 11:57)

Już 6 czerwca miłośnicy biegania nie tylko ze Starachowic będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności, sportowej rywalizacji, a przede wszystkim doskonałej zabawy. W sobotnie przedpołudnie w naszym mieście odbędzie się bieg pod nazwą "Starachowicka Dycha". Sportowa rywalizacja biegaczy odbędzie się na trasie liczącej około 10 kilometrów.

- Nasz starachowicki bieg nie jest biegiem typowo ulicznym. Wszak jego trasa nie wiedzie tylko i wyłącznie ulicami Starachowic. Możemy go bardziej nazwać biegiem uliczno-rekreacyjnym. Ruszamy bowiem z parkingu obok Zalewu Lubianka, a następnie po pokonaniu kilku uliczek na starachowickim osiedlu Południe wbiegamy ulicą Jelenią i Szydłowskiego do naszych pięknych lasów otaczających Zalew Lubianka. Kilka kilometrów biegu leśnymi duktami oraz ścieżkami i wreszcie meta na tym samym parkingu, z którego startujemy o godzinie 10-ej. Tak wygląda trasa "Starachowickiej Dychy". Malownicze krajobrazy 10-kilometrowego dystansu z pewnością zachęcą wielu miłośników amatorskiego biegania do wspólnej zabawy i walki o zwycięstwo - zachęcają organizatorzy czerwcowej imprezy.


Głównym organizatorem "Starachowickiej Dychy" jest Miejskie Centrum Rekreacji i Wypoczynku. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek. Partnerami biegu, którzy czuwają nad prawidłowym przebiegiem imprezy są między innymi: Urząd Miejski w Starachowicach, Starachowickie Centrum Kultury, Harcerska Grupa Ratownicza, a także Hotel Europa Business & Spa.

Trzecia odsłona Konwentu Biegowego

Starachowicki hotel jest jednym z głównych pomysłodawców czerwcowego biegu wokół Zalewu Lubianka. Rozgrywana 6 czerwca (sobota) "Starachowicka Dycha" będzie bowiem niejako zwieńczeniem kolejnej edycji Konwentu Biegowego, który w dniach 3-6 czerwca odbywa się w naszym mieście, a jego głównym organizatorem jest Hotel Europa we współpracy z licznymi partnerami.

- Konwent Biegowy to wydarzenie skierowane do wszystkich miłośników biegania w całej Polsce. Ci, którzy byli u nas na poprzednich konwentach wiedzą, że czas spędzony z nami zaprocentuje na kolejne życiówki. Podczas konwentu trenujemy, odpoczywamy i bawimy się pod okiem wykwalifikowanych trenerów. To bez wątpienia wydarzenie, które zmieni każdego w świadomego półprofesjonalnego biegacza lub profesjonalnego amatora. Dodatkowo uczestnik może zrelaksować się w luksusowym hotelu korzystając ze wszystkich jego usług. Nasza propozycja skierowana jest do wszystkich dla których bieganie jest życiową pasją. Konwent to czas na naukę, trening i poznanie osób, którzy o bieganiu wiedzą naprawdę sporo - zapewnia Robert Wierucki, właściciel Hotelu Europa.

Gratka dla miłośników biegania
W gronie osób, które zadeklarowały udział w czerwcowym konwencie w Starachowicach jest wielu znanych biegaczy i trenerów. Trenerem prowadzącym podczas Konwentu będzie Dariusz Kaczmarski, który ma za sobą już 21 ukończonych maratonów z czas poniżej 2 godzin i 20 minut. Do Starachowic przyjedzie również Anna Szczypczyńska. Ta miłośniczka zdrowego stylu życia znana jest w internetowej przestrzeni jako Panna Anna - autorka poczytnego bloga dla amatorów biegania.

W gronie tym nie zabraknie również Piotra Hercoga uprawiającego sporty wytrzymałościowe uczestnika zawodów multidyscyplinarnych w Polsce i na świecie. Hercog podczas spotkania w Starachowicach będzie zachęcał do uprawiania biegów górskich proponując dla uczestników konwentu atrakcję w postaci treningu na trasie Święta Katarzyna - Łysica. Zawodnicy będą wówczas musieli pokonać trasę po gołoborzach Gór Świętokrzyskich.Bieg

Szczegółową ofertę związaną z udziałem w III Konwencie Biegowym mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej Hotelu Europa.

"Starachowicka Dycha" dla każdego!
Konwent rozpocznie się już w środę, a ostatnim akcentem spotkania miłośników biegania będzie sobotni bieg "Starachowicka Dycha".

- W biegu wezmą udział nie tylko uczestnicy Konwentu. Nasza impreza skierowana jest do wszystkich miłośników biegania - zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Każdy może sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się z piękną trasą. To nasz wspólny sposób na promowanie zdrowego stylu życia i biegania. Udział w biegu jest oczywiście bezpłatny. Zachęcamy Państwa do udziału w tej rywalizacji - dodają organizatorzy.

Zgłoszenia do udziału w biegu przyjmowane są zarówno przed rozpoczęciem biegu jak i w dniu imprezy. Do 5 czerwca (piątek) zapisy prowadzone są w recepcji Hotelu Europa przy ulicy Radomskiej 76. W dniu biegu każdy będzie mógł zgłosić swój udział w biegu w biurze zawodów.
Otwarcie biura zawodów zaplanowane zostało na godzinę 8.30. Start "Starachowickiej Dychy" odbędzie się oficjalnie o godzinie 10.00. Po przybiegnięciu na metę ostatniego zawodnika przyjdzie czas na dekorację najlepszych zawodników.

- Prawo startu w biegu mają osoby powyżej 15-ego roku życia. Każdy uczestnik biegu musi przedstawić aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w biegu lub własnoręcznie złożyć podpis pod oświadczeniem o zdolności do udziału w biegu na własną odpowiedzialność - czytamy w regulaminie biegu.

Zapraszamy do wspólnego biegania

Bieg rozgrywany będzie w dwóch kategoriach. Po przebiegnięciu dystansu 10 kilometrów poznamy triumfatorów obu klasyfikacji. Sobotnia rywalizacja rozstrzygnie kto będzie zwycięzcą w klasyfikacji generalnej kobiet oraz mężczyzn. Dla najlepszych zawodników biegu organizatorzy przygotowali okazałe puchary. Na zawodników czekają również atrakcyjne nagrody, a także pamiątkowe medale wykonane specjalnie na ten bieg.

- Naprawdę warto wziąć udział w sobotnim biegu i miło spędzić ten czas w sportowej atmosferze. Zapraszamy zawodników do udziału w biegu, a kibiców do wspierania dopingiem zarówno na trasie jak i starcie oraz mecie. Na kibiców czeka również wiele atrakcji nie tylko sportowych. Jedną z nich będzie możliwość obejrzenia zabytkowych samochodów biorących udział w rajdzie i zlocie niezwykłych samochodów odbywającym się w ramach imprezy pod nazwą "Ostrowiecki Karburator". Auta odwiedzą Starachowice już 6 czerwca, a jednym z miejsc postoju samochodów będzie właśnie parking przy Zalewie Lubianka. Zawodnicy będą rywalizować na trasie, a w tym czasie nie tylko miłośnicy motoryzacji będą mogli zwiedzić imponujący park maszyn - zapraszamy.


źródło: Urząd Miejski w Starachowicach

REKLAMA