AAA
Dzień dziecka ze Stowarzyszeniem Projekt: Starachowice i Krytą Pływalnią [ZDJĘCIA]
Poniedzialek, 08 czerwca 2015r. (godz. 00:32)

W dniu 31 maja na terenie Miejskiego Centrum Rekreacji i Wypoczynku w Starachowicach przy ulicy Szkolnej odbyła się impreza dla dzieci zorganizowana przez Stowarzyszenie Projekt: Starachowice wspólnie z Referatem Krytej Pływalni, Urzędem Miejskim w Starachowicach. Impreza została objęta oficjalnym patronatem prezydenta miasta Starachowice Pana Marka Materka.

Nastepna wiadomosc:
ť Wypadek w Rzepinie

Poprzednia wiadomosc:
ť Wybory ławników

Impreza rozpoczęła się od godziny 9 rano i już od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem, a z każdą kolejną godziną przybywało dzieciaków.

- Cieszę się z dużej frekwencji, przyznam szczerze bałem się o nią przez pogodę która przez ostatnie dni nie rozpieszczała, na całe szczęście dzisiaj słońce dopisała i imprezę można uznać za udaną - powiedział Marek Wójcik prezes Stowarzyszenia Projekt: Starachowice.

W trakcie pikniku pod wiatą na dzieciaki czekała masa atrakcji. Odbył się pokaz rzeźbiarski Kazimierza Kopcia, klub szachowy "Gambit" zorganizował mini turniej szachowy. Stowarzyszenie Semper Fidelis przygotowało strzelnicę, a Harcerska Grupa Ratownicza zorganizowała pokaz pierwszej pomocy i strzelnicę łuczniczą. Odbyła się również pogadanka o bezpiecznej zabawie w wodzie i zagrożeniach związanych z używkami.

- Chciałem podziękować Klubowi Szachowemu "Gambit", Stowarzyszeniu Sempre Fidelis, Harcerskiej Grupie Ratowniczej, Klubowi Bokserskiemu SKS STAR 1926 Starachowice, Panu Kazimierzowi Kopciowi, Młodzieżowemu Domu Kultury, a także Międzyszkolnemu Związkowi Sportowemu, którzy chętnie przyłączyli się do organizacji tak wspaniałej imprezy, bez nich nie byłoby tylu atrakcji. Dziękuje również Panu Waldemarowi Jakubowskiemu komendantowi Straży Miejskiej, Panu St. Asp. Januszowi Kowalewskiemu z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, kierownictwu i pracownikom Miejskiego Centrum Rekreacji i Wypoczynku za pomoc w organizacji całej imprezy. - mówił Krystian Sadza kierownik basenu, wiceprezes Stowarzyszenia Projekt: Starachowice. - Postanowiliśmy włączać w organizowane przez nasze stowarzyszenie imprezy inne podmioty z terenu miasta. Jest tyle klubów i stowarzyszeń, które robią świetną robotę, trzeba to wykorzystać i pokazać, że w Starachowicach też da się zrobić coś fajnego.

Oczywiście nie obyło się bez gier, zabaw i konkursów w których każdy uczestnik mógł liczyć na nagrodę. Dzieciaki mogły spróbować swoich sił m.in. w łowieniu rybek na czas, kręceniu hula hop, rzucaniu piłki lekarskiej na odległość, strzelaniu z łuku, konkursie rzutu lotkami, mini turnieju szachowym, a także na strzelnicy łuczniczej. Przez cały czas imprezy paliło się ognisko na którym dzieciaki mogły usmażyć sobie kiełbaskę, a na tych bardziej leniwych czekała już upieczona kiełbaska z grilla.

- Chciałem podziękować naszym sponsorom, Pani Anecie Matyni dyrektor kina Helios w Starachowicach, za przekazanie 50 wejściówek do kina, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Firmie Animex Foods za dostarczenie kiełbaski dzięki której uczestnicy zabawy mogli się posilić. Panu Czesławowi Szmalcowi właścicielowi piekarni Kruszynka, za przekazanie słodkich bułek i chleba, bez którego kiełbaska nie byłaby tak dobra. Panu Robertowi Wieruckiemu dyrektorowi Hotelu Europa, za wypożyczenie nagłośnienia bez którego impreza byłaby dużo smutniejsza. Chciałbym podziękować również Krystianowi Sadzy za wejściówki na basen, na które również było masę chętnych. - dziękował Marek Wójcik.

W trakcie imprezy dzieciaki odwiedził prezydent Marek Materek. Na niego i na Pana Włodzimierza Jedynaka czekała zabawa niespodzianka, obaj musieli pokonać slalom między pachołkami, na końcu nalać wody do kubka i wrócić, konkurencja wydaje się prosta ale tylko pozornie, wszystkie czynności obaj Panowie wykonywali z nałożonymi alkogoglami.

- Cieszymy się, że naszą imprezę odwiedził Pan Prezydent. Dzięki jego pomocy udało się ją zorganizować. A muszę przyznać, że dzieciaki zapytane o to jak się nazywa i jaką funkcję pełni w mieście, świetnie poradziły sobie z odpowiedzią. Teraz pamiętać go będą jeszcze lepiej, bo obdarował ich masą cukierków i darmowymi wejściówkami na basen. - stwierdził Marek Wójcik.

Warto również wspomnieć, że na krytej pływalni cały dzień obowiązywała promocja dla najmłodszych mieszkańców miasta, koszt godziny pobytu na basenie to tylko 1zł za godzinę, a na użytkowników basenu również czekały zabawy w wodzie i nagrody za udział w konkursach.

- W tym roku zdecydowałem się zorganizować promocje dla dzieci na krytej pływalni. Przez ostatnie tygodnie sporo się tutaj zmieniło i dalej będzie się zmieniać. Mam nadzieje, że rodzicie z dziećmi zauważą pozytywne zmiany i dużo chętniej będą nas odwiedzać. Takie imprezy pokazują, jak to miasto zaczęło się zmieniać, trzeba tylko chcieć coś zrobić, a nie narzekać, że na nic nas nie stać - powiedział Krystian Sadza

REKLAMA