AAA
Projekt "Starachowice - bezpieczne w praktyce!" na półmetku!
Piatek, 10 pazdziernika 2014r. (godz. 10:27)

Od maja br. Gmina Starachowice realizuje projekt pn. "Starachowice - bezpieczne w praktyce!", który jest współfinansowany ze środków rządowego programu "Razem bezpieczniej". Całkowita wartość projektu przekracza kwotę 180 tys. zł. z czego dotacja wynosi 100 tys. zł.

fot. www.starachowice.eu

W ramach projektu zrealizowano:

- uruchomiono patrol rowerowy Straży Miejskiej, który w okresie wakacji patrolował okolice zbiorników wodnych, parku oraz innych trudno dostępnych miejsc dla pojazdów wielośladowych,


- przeszkolono 36 pracowników Urzędu Miejskiego oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Starachowicach w zakresie udzielania pierwszej pomocy
- przeprowadzono wykład otwarty dla seniorów nt. zagrożeń w przestrzeni publicznej oraz sposobów współpracy obywateli, władz i służb w zakresie zwalczania wandalizmu i chuligaństwa.
- przeprowadzono akcję "CENA" w ramach kampanii "STOP wandalom", polegającą na ometkowaniu poszczególnych elementów infrastruktury oraz małej architektury na terenie miasta w celu zwizualizowania mieszkańcom realnych wartości poszczególnych obiektów niszczonych przez wandali.
- Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice oraz Szkolna Drużyna Ratownicza z Gimnazjum Nr 2 w Starachowicach przeprowadziły wśród mieszkańców sondę uliczną nt. wandalizmu w naszym mieście.

Ponadto trwają następujące działania:

- kurs samoobrony dla kobiet,
- kurs pierwszej pomocy dla uczestniczek kursu samoobrony
- Kampania "STOP wandalom"
- zajęcia edukacyjno - profilaktyczne w szkołach,
- rozbudowa Miejskiego Monitoringu Wizyjnego wraz z przeniesieniem Centru Monitoringu z budynku Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach do budynku Urzędu Miejskiego w Starachowicach,
- budowa Elektronicznej Mapy Zagrożeń Miasta Starachowice
- w dniu 17 października o godz. 10.00 w sali OLIMPIA Urzędu Miejskiego odbędzie się ogólnomiejska debata Młodzieży prowadzona przez Młodzieżową Radzę Miasta Starachowice z udziałem Prezydenta Miasta Starosty Starachowickiego oraz funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej. Zakończenie projektu planowane jest na połowę grudnia br.

Źródło: www.starachowice.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA