Kolejne zwycięstwo drużyny Badpol!
Czwartek, 17 wrzesnia 2015r. (godz. 13:46)

Badpol wygrał Turniej Piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Starachowice rozgrywany w ubiegłą sobotę na osiedlu Południe. Turniej rozgrywany był w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i europejskiej akcji "BeActive".

Sobotni turniej rozgrywany na boisku przy ulicy Pustowójtówny był nieco inny od poprzednich turniejów piłkarskich odbywających się w Starachowicach. Zawodnicy rywalizowali tym razem tylko jednego dnia, a sam turniej rozgrywany był systemem pucharowym. Taka rywalizacja miała zapewnić spore emocje i kilka godzin wspaniałej zabawy.

"Jezzi" strzelił jako pierwszy
Turniej rozpoczął się o godzinie 9-ej, a jako pierwsi na boisko wyszli reprezentanci RWS oraz Lwów. Pierwszą bramkę w turniej zdobył Mateusz Jezulin z RWS-u. Po chwili dołożył trafienie numer 2 i jego drużyna prowadziła już 2:0. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Mateusz Prokop, a po zmianie stron na listę strzelców wpisywały się tylko Lwy. Machalski do spółki z Prokopem zdobyli w tym meczu cztery gole. Lwy pokonały RWS 4:2 i udanie rozpoczęli swoją - jak się później okazało - drogę po trofea.

W pierwszej rundzie wysoko wygrywali swoje mecze zawodnicy z Wielkiej Wsi oraz ekipa Rocket Fuel. Ci pierwsi ograli Campeones 8:1, a Rakiety bez problemów poradzili sobie z Elgrandem zdobywając aż 10 goli. Sześć trafień dla Rocket Fuel zaliczył Kamil Stefański. Ten dorobek bramkowy wystarczył do zdobycia korony króla strzelców.

Po trzy gole w pierwszej rundzie zdobywali zawodnicy Badpolu oraz Stykovii. W pojedynku z wąchockim Żelbetem strzelanie dla Badpolu rozpoczął Piotr Mikosza, a jego zespół wygrał 3:1. W meczu pomiędzy Picars ze Stykovią po pierwszej połowie był bezbramkowy remis. Po przerwie oba zespoły poprawiły celowniki. Padło pięć goli, a 3:2 wygrała ten mecz Stykovia.

Do najlepszej czwórki
W kolejnym pojedynku - z Rocket Fuel - Stykovia trzy bramki zdobyła już do przerwy. Maciejczak, Myszka oraz Spadło zdobywali gole dla stykowian w pierwszym kwadransie i zespół gości prowadził 3:0. Ostatecznie Stykovia ograła Rakiety 5:1 i awansowała do najlepszej czwórki. Poza nią w półfinale znalazły się Lwy, Wielka Wieś oraz Badpol. Lwy dopiero po serii rzutów karnych ograły Piorun. Badpol natomiast po trafieniach Romana, Cieplucha i Mikoszy ograł Rzepin.

Lwy po karnych, skuteczny Badpol
W półfinałach emocji nie brakowało. Do wyłonienia zwycięzcy w pojedynku Lwów znów potrzebne były rzuty karne. Tym razem ich rywalem w konkursie "strzałów z wapna" była Wielka Wieś. W karnych lepsze okazały się Lwy wygrywając 2:1 i zapewniając sobie awans do finału. Ich rywala wyłonił drugi pojedynek półfinałowy.

Po kwadransie gry było już 3:1 dla Badpolu. Bramki zdobywali Karol Roman (dwa gole) oraz Kuba Marczak, a dla Stykovii jedyne trafienie było dziełem Myszki. W drugiej połowie Badpol dołożył jeszcze trzy gole i cały mecz zakończył się triumfem drużyny z Południa 6:1.

Zagrali do końca
W finale Badpol rozpoczął strzelanie od gola Huberta Cieplucha. Za chwilę było już 2:0, po tym jak skutecznie atak zespołu wykończył Karol Roman. Kontaktowego gola zdobył Piotr Machalski i sędzia główny zarządził przerwę. Po zmianie stron aktywny w tym dniu Roman znów pokonał golkipera Lwów i Badpol prowadził 3:1.final

Wydawało się, że kwestia mistrzostwa jest już oczywista. Bramki Piecucha oraz Machalskiego zmieniły jednak tę sytuację i Lwy doprowadziły do remisu 3:3. Remis oznaczał, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą rzuty karne. Badpol kontra Lwy. Taki był pojedynek nerwów, skutecznych strzałów i udanych interwencji bramkarskich. Górą z tego pojedynku wyszli zawodnicy Badpolu, którzy pokonali swoich rywali 2:0.

Na gratulacje zasłużyli obaj bramkarze. Zarówno Kacper Mikołajczyk jak i Jakub Łabędzki byli wyróżniającymi zawodnikami w swoich zespołach nie tylko podczas meczu finałowego.

Tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł bezsprzecznie Karolowi Romanowi z Badpolu, a najlepszym golkiperem został Jakub Łabędzki z Lwów. Korona króla strzelców przypadła napastnikowi Rocket Fuel - Kamilowi Stefańskiemu.