AAA
Przejrzyście wokół zalewu Pasternik
Czwartek, 11 sierpnia 2016r. (godz. 15:43)

Ukończone zostały prace związane z zagospodarowaniem terenu przy zbiorniku "Pasternik".

fot. Wirtualne Starachowice
fot. Wirtualne Starachowice
fot. Wirtualne Starachowice
fot. Wirtualne Starachowice

W ramach wykonanych prac powstał tam nowy chodnik z betonowej kostki brukowej, punkt widokowy z poręczą, schody, a także wkomponowano małą architekturę ustawiając ławki. Firma realizująca inwestycję F.T.U.H. DAREK pana Dariusza Fijałkowskiego ze Starachowic, wykonała także prace porządkowe na tym terenie.


Agencja Reklamy Marecki.name

Koszt tego przedsięwzięcia to 49 tysięcy 580 złotych.

Nie są to jedyne inwestycje zaplanowane na tym terenie. Decyzją Prezydenta Miasta Marka Materka Gmina Starachowice rozpoczęła przygotowanie dokumentacji dotyczącej zagospodarowania północnej części linii brzegowej zalewu Pasternik z przeznaczeniem do celów rekreacyjnych.
- W najbliższych miesiącach ogłosimy konkurs wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Rzeczypospolitej na zmodernizowanie tego miejsca, zagospodarowanie go z wykorzystaniem do celów rekreacyjnych - mówi prezydent Marek Materek.

- Budynek oraz teren, na którym mieściła się dawniej gastronomia, będziemy chcieli wydzierżawić z tym samym przeznaczeniem.- dodaje prezydent Materek.

Gmina Starachowice wystąpiła już za pośrednictwem Starosty Starachowickiego do Wojewody Świętokrzyskiego o zgodę na użyczenie jej terenu wokół zalewu "Pasternik" na okres 10 lat. Jak podkreślał prezydent, jest to niezbędne, aby przyciągnąć potencjalnych najemców, którym taki okres dzierżawy gwarantowałby zwrot poniesionych nakładów finansowych.

W planach jeszcze na ten rok jest także oczyszczenie grobli i wykonanie inwestycji umożliwiającej mieszkańcom bezproblemowe przejście przez nią.
Dodatkowo zaplanowana jest budowa, zniszczonej przez wodę, kładki nad rzeką Kamienną, o której odbudowę proszą między innymi mieszkańcy osiedla Orłowo.

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English