AAA
436 przebadanych kierowców, jedno zatrzymane prawo jazdy - podsumowanie akcji "Trzeźwy Poranek"
Czwartek, 23 lutego 2017r. (godz. 12:52)

Dzisiaj starachowiccy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania pn. "Trzeźwy poranek". Akcja ma na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu.

Alkohol, to bardzo częsta przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Aby ograniczyć ich liczbę, starachowiccy policjanci dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, prowadzą wzmożone działania kontrolne. Podczas dzisiejszej akcji, w ciągu zaledwie kilku godzin, przebadanych zostało 436 kierowców. Policjanci ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego, któremu zatrzymali już prawo jazdy.


W dalszym ciągu apelujemy do kierujących o trzeźwą jazdę. Pamiętajmy, nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czasami wypicie lampki wina, jednego piwa lub kieliszka wódki, może przyczynić się do powstania tragicznego w skutkach wypadku komunikacyjnego.

Przypominamy, że w budynku naszej komendy został zamontowany alkomat, dzięki któremu każdy może sam sprawdzić swój stan trzeźwości, bez konieczności udziału w tej czynności policjantów.


źródło: KPP w Starachowicach

REKLAMA