AAA
28 mandatów karnych, pouczenia i zatrzymane dowody rejestracyjne - podsumowanie policyjnej akcji "BUS-TRUCK"
Czwartek, 27 lipca 2017r. (godz. 13:21)

W minioną środę starachowiccy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą "Truck - BUS". Akcja została ukierunkowana na kierowców pojazdów ciężarowych oraz przewoźników wykonujących transport osób.

Działania prowadzone były na drogach całego powiatu starachowickiego. Ich głównym celem było przeciwdziałanie wszelkim naruszeniom przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o transporcie drogowym przez kierowców pojazdów ciężarowych, jak również przewoźników wykonujących transport osób.


Policjanci w trakcie kontroli sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty w ramach wykonywanego przewozu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe popełniane przez kierujących jak również prowadzili kontrole pod kątem tras przejazdu "busów" oraz czasu przyjazdów i odjazdów z wyznaczonych przystanków autobusowych.

W efekcie prowadzonej akcji skontrolowanych zostało 50 kierujących pojazdami ciężarowymi. Stróże prawa nałożyli łącznie 28 mandatów karnych za popełnione wykroczenia, 2 pouczenie i skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych za usterki techniczne i 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.


źródło: KPP w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English