AAA
Duże inwestycje drogowe na osiedlu Południe
Poniedzialek, 12 czerwca 2017r. (godz. 08:29)

W południowej części miasta ruszyła budowa dróg. Naprawa wieloletnich zaległości w tym zakresie wymaga dużych nakładów finansowych, a także zrozumienia i cierpliwości ze strony mieszkańców. Po zakończeniu inwestycji warunki komunikacyjne oraz ogólny standard życia w tej części miasta ulegną znacznej poprawie.

fot. Małgorzata Zatorska - Urząd Miejski w Starachowicach
fot. Małgorzata Zatorska - Urząd
Miejski w Starachowicach

- Obecnie trwa budowa ul. Miodowej na odcinku, od ul. Smugowej do ul. Myśliwskiej. Koszt tego przedsięwzięcia to około 604 tys. zł. - informuje Prezydent Marek Materek - Prace wykonywane są sprawnie i bez problemu, realizuje je firma "BUDROMOST - STARACHOWICE". Powstaje tu nowa droga z nawierzchnią asfaltową, kanalizacją burzową, chodniki z kostki betonowej, brukowej i zjazdy do posesji. Prace powinny zostać zakończone w pierwszej połowie sierpnia. Do tej pory mieliśmy tu drogę o nawierzchni gruntowej więc myślę, że mieszkańcy ulicy odczują znacząco zmianę i poprawę jakości codziennego funkcjonowania. Przypomnę, że niebawem będziemy rozstrzygali przetarg na wykonanie całej ulicy Miodowej od ul. 6 Września do ul. Smugowej jak również ulicę Smugową na odcinku od ul Piaskowej do ul. Żytniej. Poprawi to estetykę i funkcjonalność południowej części miasta oraz usprawni komunikację.


"Przebudowa ulic: Moniuszki - na odcinku od ul. Południowej do ul. Jana Pawła II i Smugowej - na odcinku od ul. Moniuszki do ul. Podlesie to kolejna inwestycja będąca w trakcie realizacji.

- Osiedle Południe to jeden wielki plac budowy. Ulica Moniuszki jest rozkopana i aktualnie wykonywana jest tu sieć gazowa. Podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 6 rozmawiałem z mieszkańcami na ten temat i zachęcałem, aby jak najwięcej osób zdecydowało się w miarę możliwości na podłączenie. Jeżeli taką decyzję podejmą w późniejszym czasie, to będzie to bardziej kosztowe. - informuje prezydent  - Przy ul. Moniuszki na odcinku od ul. Południowej do ul. Smugowej wykonano już część kanalizacji deszczowej. W najbliższych dniach rozpocznie się układanie kostki na tym odcinku a także przy  ul. Smugowej, na odcinku od ul. Podlesie do ul. Moniuszki. Prace te wykonuje firma "BUDROMOST - STARACHOWICE" . Koszt przedsięwzięcia to ponad 5 milionów złotych. Na ten cel uzyskaliśmy dofinansowanie z rządowego programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2020.


źródło: UM w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English