AAA
Ulica Jagodowa i część ulicy Iglastej oddane do użytku
Sroda, 26 lipca 2017r. (godz. 15:08)

Zakończono prace prowadzone przy przebudowie ulicy Jagodowej i części ulicy Iglastej oraz przy przebudowie sieci gazowej na tym terenie. Mieszkańcy podczas wtorkowego spotkania z Prezydentem Miasta Markiem Materkiem, dziękując za wykonaną inwestycję informowali, że blisko 40 lat czekali na nową drogę, a działkowcy na miejsca parkingowe. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach zadania pn: "Przebudowa ulic osiedla LAS z wykonaniem kanalizacji burzowej".

fot. Z Lotu Myszki
fot. Z Lotu Myszki
fot. Z Lotu Myszki
fot. UM w Starachowicach
fot. UM w Starachowicach

We wtorkowe popołudnie z mieszkańcami ulic Iglastej i Jagodowej spotkał się Prezydent Miasta Marek Materek. W spotkaniu uczestniczyli również radny Rady Miejskiej Zygmunt Andrejas oraz wykonawca inwestycji pan Sławomir Zieliński, Firma MOBIS z Ostrowca Świętokrzyskiego


Agencja Reklamy Marecki.name

- Dziś oddajemy do użytku mieszkańców całą ulicę Jagodową i fragment ulicy Iglastej. Mieszkańcy 39 lat czekali na realizację tego przedsięwzięcia. Firma MOBIS pana Sławomira Zielińskiego, z Ostrowca Świętokrzyskiego wykonała te prace. Koszt całego przedsięwzięcia to 612 tys. złotych. - informował Prezydent Marek Materek - Osobiście bardzo cieszę się z tej inwestycji. Jest to mały fragment miasta ulica Jagodowa i fragment Iglastej, ale inwestycja duża. Duża dlatego że - po pierwsze mieszkańcy czekali na jej wykonanie tak długo. Po drugie mieszkańcy zgłosili jej projekt do realizacji w roku 2014, czyli wtedy kiedy startował w naszym mieście Budżet Obywatelski. Zagłosowało na niego wówczas więcej osób, niż mieszka przy tej ulicy. Pokazało to determinację mieszkańców w dążeniu do tego, aby mieć przyzwoitą drogę i miejsca postojowe przy ogródkach działkowych. Mieszkańcom dziękuję wyrozumiałość, wykonawcy za porządną i solidną pracę.

Projekt przebudowy ulic Iglastej i Jagodowej zgłoszony do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego choć uzyskał tak znaczące poparcie, nie został wówczas zrealizowany ponieważ miał o kilka głosów mniej niż projekt zwycięski.

Realizacja wymienionego przedsięwzięcia została wpisana do Budżetu Miasta na rok 2017. Prace ruszyły w kwietniu, a zakończyły się w połowie lipca. Inwestycja obejmowała: przebudowę ulicy Jagodowej i Iglastej na odcinku o łącznej długości 341 mb i wykonanie nawierzchni z szarej kostki betonowej, budowę jednostronnych chodników i wjazdów z kolorowej kostki betonowej oraz budowę na ul. Jagodowej 9 miejsc postojowych przy ogródkach działkowych i miejsc postojowych przy ul. Iglastej (przy działkach). W ramach inwestycji wykonano wymianę 10 słupów oświetleniowych i wysięgników wraz z montażem nowych opraw oświetleniowych LED.

Podczas wizytowania zakończonej inwestycji mieszkańcy wręczyli Prezydentowi Markowi Materkowi bukiet kwiatów dziękując za zrealizowane przedsięwzięcie.

- Dziękujemy za to, że Pan docenił naszą determinację pomimo, że jest nas zaledwie garstka, to wiele osób wspierało nas w dążeniu do realizacji tego pomysłu. - mówili wdzięczni mieszkańcy - Dziękujemy za to, że Pan wyraził zgodę, aby wreszcie ta nasza ulica powstała. Jest piękna i funkcjonalna, jesteśmy szczęśliwi.

Prezydent dziękował radnym Rady Miejskiej i uczestniczącemu w spotkaniu radnemu Zygmuntowi Andrejasowi.

- Dziękuję radnym Rady Miejskiej, dzięki którym inwestycja ta znalazła się w Budżecie Miasta na rok 2017, panu radnemu Zygmuntowi Andrejasowi za to, że pomimo perturbacji udało nam się doprowadzić, że ulica powstała. Myślę, że radni także powinni być zadowoleni z tej decyzji bo żal byłoby gdyby dokumentacja techniczna, której opracowanie zostało zlecone, leżała na półce w urzędzie jako tzw. "pułkownik" i w nieskończoność czekała na realizację. W poprzednich latach było wiele takich inwestycji rozpoczętych w tym sensie, że była opracowana dokumentacja, która przez kolejnych kilka lub kilkanaście lat nie została zrealizowana. Tutaj w przypadku tej inwestycji, pieniądze przeznaczone wcześniej na opracowanie dokumentacji nie zostały wyrzucone w błoto, ale można było przejść do fazy realizacji. To jest najważniejsze, aby nie czekać ale działać póki ważna jest dokumentacja i pozwolenie na budowę korzystać z tego. A teraz zapraszam Państwa na wspólny spacer nową drogą.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English