AAA
Nowe rondo oddane do użytku
Sroda, 16 maja 2018r. (godz. 09:23)

Rondo u zbiegu ulicy Szkolnej oraz Iglastej w Starachowicach zostało oddane do użytku. Od 15 maja br. kierowcy mogą już z niego korzystać. Inwestycja była w całości finansowana ze środków powiatu. Kosztowała samorząd blisko 2,5 mln zł.

fot. źródło: Starostwo Powiatowe

Nowe rondo ma średnicę 36 metrów, 21 - metrową wyspę w środku i jezdnię o szerokości 6 m. Ponadto, posiada także 2 - metrowy azyl dla pieszych, chodniki i parking w pobliżu Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. Dodatkowo wybudowano także ponad 200 m odcinek drogi z chodnikiem, który łączy rondo z przedłużeniem ulicy Batalionów Chłopskich, umożliwiając w ten sposób kierowcom dotarcie pod szpital.


15 maja br., w obecności władz powiatowych, odbyło się oficjalne przekazanie tej inwestycji. Starosta Danuta Krępa podkreślała, że o jej wykonaniu zdecydowały względy społeczne takie jak próba rozładowania korków na ulicy Radomskiej.

- Wszyscy wiemy jak bardzo zakorkowane są dzisiaj Starachowice, zwłaszcza w godzinach szczytu. Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawią się możliwości komunikacyjne, ale i bezpieczeństwo - powiedziała starosta, zwracając uwagę na znajdującą się w bliskim sąsiedztwie szkołę - Zespół Szkół Zawodowych nr 3.

- Chcemy aby powstała przy nim hala sportowa. Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zabiegamy o dofinansowanie w kwocie 4 mln zł. Całość tej inwestycji kosztować będzie ok. 9 mln 700 tys. zł - powiedziała starosta.
Powiat stara się również o dofinansowanie budowy terenu rekreacyjnego przy szkole w ramach rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności (OSA) oraz termomodernizacji kilku placówek oświatowych, w tym ZSZ nr 3.
- Gdyby te zamierzenia nam się powiodły, a czynimy wszystko aby tak było, będzie tu bardzo ładnie oraz bezpiecznie - zapewniła starosta.

Uczestniczący w oddaniu ronda poseł Krzysztof Lipiec pogratulował władzom powiatu wykonania tej inwestycji.
- Z pewnością przyczyni się ona do usprawnienia rozwiązań komunikacyjnych w mieście. Cieszę się, że to właśnie Powiat wyszedł z taką inicjatywą i z własnych środków wybudował rondo - powiedział parlamentarzysta, dziękując wszystkim którzy do tego się przyczynili.


źródło: Starostwo Powiatowe

PRZECZYTAJ TAKZE:
Star 266 - 16-05-2018 14:30
Świetnie , że to miejsce zostało przebudowane. Całe swoje dzieciństwo miałem stres w tym miejscu jażdżąc na rowerze bo to był taki "ślepy" zakręt , że o wypadek było nietrudno. Zresztą niestety w tym miejscu było dużo zdarzeń drogowych i teraz ten problem został nie mam wątpliwości dobrze rozwiązany.
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English