AAA
Kolejne ulice w Starachowicach z nową nawierzchnią
Piatek, 03 listopada 2017r. (godz. 15:47)

Trwa przebudowa drogi między garażami w rejonie ulic Majówka, 8 Maja i Lipowej. W końcowej fazie realizacji są prace przy budowie ulicy Piaskowej.

Ulica Piaskowa z nową nawierzchnią
Ulica Piaskowa z nową nawierzchnią
fot. źródło: UM w Starachowicach
Ulica Piaskowa z nową nawierzchnią
Ulica Piaskowa z nową nawierzchnią
fot. źródło: UM w Starachowicach
Prace przy budowie nowej nawierzchni na ulicy 8 Maja
Prace przy budowie nowej nawierzchni na ulicy 8 Maja
fot. źródło: UM w Starachowicach

- Powoli dobiegają końce prace prowadzone przy przebudowie istniejącej drogi wraz z odwodnieniem i budową miejsc postojowych na os. Majówka pomiędzy ulicą Lipową i drogą przy przedszkolu łączącą ul. 8 Maja z ul. Majówka. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Długość przebudowywanej drogi to 304,5 mb. Obecnie wykonano w całości kanalizację deszczową, trwa korytowanie i układanie kostki. W fazie realizacji są także miejsca postojowe, które wykonywane są z płyt ażurowych. Prace wykonuje lokalna firma Zakład Usług Wodnych i Komunalnych pana Łukasza Misztala, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji. Koszt tych prac to około 485 tysięcy złotych.


Główny zakres inwestycji obejmował: rozbiórkę istniejącej nawierzchni z podbudową, wykonanie nowej nawierzchni z kostki brukowej wraz z podbudową, wykonanie przyłącza kanalizacji deszczowej, budowę miejsc postojowych z płyt ażurowych, wycinkę drzew i krzewów oraz wykonanie trawników i nowych nasadzeń.

Kolejna inwestycja drogowa realizowana jest na osiedlu Południe, gdzie trwają prace przy budowie ulicy Piaskowej.

- Kończymy budowę ulicy Piaskowej wraz z odwodnieniem i oświetleniem. Inwestycja ta była poprzedzona wykupem terenów od prywatnych właścicieli. Do realizacji jeszcze pozostało humusowanie oraz ustawienie znaków drogowych - 5 sztuk. Jest to jedna z dróg, która miała nawierzchnię gruntową. Od tego roku będzie miała nawierzchnię utwardzoną z betonowej kostki brukowej - informuje Prezydent Miasta Marek Materek - W całości wykonana została już elektryka i kanalizacja deszczowa oraz podbudowa drogi, trwa układanie nawierzchni z kostki, krawężników i budowa zjazdów. Wykonane zostanie także oświetlenie przebudowywanego odcinka ul. Piaskowej, które obejmuje odcinek linii kablowej z 10 nowymi słupami.

Inwestycję realizuje Zakład Usług Wodnych i Komunalnych pana Łukasza Misztal. Koszt przedsięwzięcia to około 630 tysięcy złotych.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English