AAA
Obwodnica północno - zachodnia Starachowic coraz bliżej!
Poniedzialek, 06 listopada 2017r. (godz. 10:57)

Dobra wiadomość, kolejny krok w stronę realizacji największej i najdroższej inwestycji w historii Starachowic został wykonany.

fot. źródło: UM w Starachowicach

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na projekt obwodnicy północno - zachodniej Starachowic. Elementem obwodnicy będzie długa na 700 metrów estakada nad Kamienną i torami kolejowymi. Inwestycja warta ok. 75 mln. zł. powinna powstać do 2022 roku.


Agencja Reklamy Marecki.name

- Podstawą do ogłoszenia przetargu była koncepcja przygotowana przez ŚZDW w uzgodnieniu z Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Prace i uzgodnienia trwały przeszło dwa lata. Droga idzie nowym śladem w dużej mierze przez tereny Lasów Państwowych stąd przedłużające się terminy. Prawie rok trwały same procedury środowiskowe. Prace nad tym projektem od zera rozpoczęliśmy dzięki wsparciu Marszałka Adama Jarubasa na początku kadencji. Dla naszego miasta to kluczowa inwestycja, która pozwoli w dużej mierze odciążyć ulicę Radomską, wyprowadzić ruch samochodów ciężarowych z centrum miasta jak również poprawić dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice.
Realizatorem inwestycji jest Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Równolegle władze gminy i powiaty prowadzą działania związane z budową wiaduktu w Starachowicach Zachodnich.


źródło: UM w Starachowicach

Agencja Reklamy Marecki.name
REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English