AAA
Starachowice otrzymały dofinansowanie do przebudowy ul. Kościelnej
Poniedzialek, 13 listopada 2017r. (godz. 13:35)

Urząd Wojewódzki ogłosił listę rankingową projektów, które uzyskają dofinansowanie. W ścisłej czołówce listy podstawowej na 4 miejscu, znalazła się "Przebudowa ul. Kościelnej w Starachowicach". Na liście rezerwowej natomiast znalazł się kolejny starachowicki projekt dotyczący budowy nowej drogi, czyli połączenia pomiędzy ul. Słoneczną a ul. Górną.

Ulica Kościelna
Ulica Kościelna
fot. źródło: UM w Starachowicach
fot. źródło: UM w Starachowicach
Ulica Słoneczna
Ulica Słoneczna
fot. źródło: UM w Starachowicach

Wartość projektu "Przebudowa ul. Kościelne w Starachowicach" wynosi 5 143 583 zł w tym wysokość uzyskanego dofinansowania to 2 571 792 zł.


- Realizacja projektu obejmuje przebudowę łącznie: 1 220 m drogi, 2 095 m chodnika, 1 220m odwodnienia i 2 440 m (strona prawa i lewa) ruchu dla rowerów po ogólnodostępnym pasie oraz przebudowę 4 przystanków. - mówi Prezydent Starachowic Marek Materek.

Projekt umieszczony na liście rezerwowej to budowa drogi gminnej w ciągu ul. Słonecznej, od skrzyżowania z ul. Kościelną do ul. Górnej w Starachowicach. Wartość inwestycji to 1 250 033 zł dofinansowanie uzyskane wynosi 625 000 zł. Projekt obejmuje budowę 267m drogi, 230 m chodnika, 534 m (strona prawa i lewa) ruch dla rowerów po jezdni po ogólnodostępnym pasie ruchu, 267 m odwodnienia. W ramach zadania zostaną rozbudowane i wybudowane 4 skrzyżowania.

- Podziękowania i ukłony za dobrą współpracę na rzecz miasta kieruję w stronę Pani Wojewody Agaty Wojtyszek. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek. - Podziękowania dla całego zespołu złożonego z pracowników Urzędu Miejskiego. Tempo pracy mamy w tej kadencji niesamowite, ale z efektów tej pracy będziemy mogli wszyscy korzystać przez wiele kolejnych lat.


źródło: UM w Starachowicach

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English