AAA
Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Kościelnej
Sroda, 28 lutego 2018r. (godz. 19:35)

Gmina Starachowice rozstrzygnęła przetarg na przebudowę ulicy Kościelnej. Jest to jedna z najczęściej uczęszczanych dróg gminnych, od lat nieremontowana posiada fatalny stan nawierzchni, podobnie jak zlokalizowane przy niej chodniki. Niebawem sytuacja ta ulegnie zmianie. Jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą pracownicy firmy BUDROMOST Starachowice rozpoczną prace przy przebudowie ul. Kościelnej.

fot. źródło: UM w Starachowicach

- Rozstrzygnęliśmy przetarg na przebudowę ul. Kościelnej, na odcinku od ul. Górnej do ul. Leśnej, podpisałem już umowę z wykonawcą. - informuje Prezydent Miasta Marek Materek - Inwestycja obejmuje przebudowę łącznie 1 220 m.b. drogi, 2 095 m.b. obustronnego chodnika, wykonanie odwodnienia, przebudowę 6 przystanków. Koszt zaplanowanych prac to blisko 3 mln. 400 tys. zł. Planowany termin ich zakończenia to 15 października br.


Na czas inwestycji zmianie ulegną trasy autobusów komunikacji miejskiej kursujących ulicą Kościelną, o wyznaczonych objazdach informować będzie mieszkańców Miejski Zakład Komunikacyjny.

- Na realizację tego zadania uzyskaliśmy dofinansowanie pokrywające 50 % wydatków kwalifikowanych z "Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019" - mówi prezydent - Ponieważ w budżecie gminy na rok bieżący zabezpieczyliśmy na to zadanie ponad 4 mln. zł, dzięki uzyskanemu dofinansowaniu mamy oszczędności, które zdecydowałem się przeznaczyć na budowę drogi - będącej przedłużeniem ul. Słonecznej w stronę ul. Górnej. Tu mieliśmy wykonaną dokumentację techniczną, uzyskując zgodę na realizację inwestycji drogowej, przejęliśmy grunty prywatne i będziemy mogli również w tym roku tę drogę wykonać. Przetarg został już ogłoszony, czekamy na oferty.- dodaje prezydent.


źródło: UM w Starachowicach
video: TV Ratusz

REKLAMA
Jakość Energia Starachowice
ZEC Starachowice
School Of English