AAA
I Liceum Ogólnokształcące na 6. miejscu w województwie według Rankingu Perspektyw
Poniedzialek, 15 stycznia 2018r. (godz. 10:22)

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach znalazło się na 6. miejscu w województwie świętokrzyskim (i 323 w kraju) najnowszego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2018, organizowanego przez "Perspektywy". Kolejna z naszych placówek, II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, sklasyfikowana została na miejscu 25. w naszym regionie.

W rankingu uczestniczyło ponad 2000 liceów z całego kraju. Placówki oceniano za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. I tak, I Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki znalazło się na miejscu szóstym w województwie, a także 323 w kraju. Cieszy tak wysoka pozycja.


- Dziękuję dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, kadrze pedagogicznej oraz wszystkim uczniom, którzy przysłużyli się do tak znaczącego sukcesu. Zdobycie VI miejsca w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2018 w województwie świętokrzyskim dla Powiatu Starachowickiego jest prestiżowym sukcesem i ogromną satysfakcją - uważa Członek Zarządu Powiatu Monika Nowak, która gratuluje nauczycielom wypracowania wysokiego standardu nauczania, przekazywania uczniom rzetelnej wiedzy i właściwego motywowania do uczestnictwa w konkursach i olimpiadach.

W rankingu pojawiła się również druga powiatowa placówka - II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Starachowicach. Została ona sklasyfikowana pozycji w regionie.


źródło: Starostwo Powiatowe w Starachowicach

REKLAMA