AAA
Starachowicka "porodówka" na 3 miejscu w województwie w rankingu Gazety Wyborczej
Piatek, 01 kwietnia 2016r. (godz. 12:40)

Miło nam Państwa poinformować, że po raz kolejny Oddział Położniczo - Ginekologiczny z Salą Porodową uplasował się na podium rankingu zdobywając 19 punktów.

fot. PZOZ w Starachowicach
fot. PZOZ w Starachowicach
fot. PZOZ w Starachowicach

Dziennikarze kieleckiej redakcji Gazety Wyborczej oceniali placówki pod kątem ilości porodów za ostatnie dwa lata oraz warunki lokalowe m.in. liczbę łóżek


w poszczególnych salach oraz dostęp do łazienek (w salach, czy na korytarzach). Ponadto oceniano dodatkowe usługi oferowane przez oddziały położnicze tj.: porody rodzinne, znieczulenie zewnątrzoponowe, możliwość kangurowania, obecność swojej położnej, porady laktacyjne, możliwość rodzenia w wodzie. Pod uwagę brano również poziom referencyjny neonatologii. Organizatorzy rankingu przyznawali punkty ujemne oddziałom świadczącym płatne usługi np. w zakresie szkoły rodzenia, udostępniania jednoosobowej sali, czy znieczulenia zewnątrzoponowego.

Na pierwszym miejscu ex aequo z 21 pkt. znalazły się dwa kieleckie oddziały położnicze - Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka. Drugie miejsce przypadło oddziałowi ze Szpitala z Ostrowca Świętokrzyskiego, który uzyskał 20 pkt. Trzecie miejsce i 19 pkt. przyznano naszemu Oddziałowi Położniczo - Ginekologicznemu z Salą Porodową. Za nami na czwartym miejscu uplasowały się dwa oddziały z 18 pkt. - kieleckiego Szpitala im. św. Aleksandra i Szpitala z Jędrzejowa. Miejsce piąte z 16 pkt. zajęła "porodówka" ze Staszowa, a szóste oddziały z Pińczowa i Skarżyska - Kamiennej z 14 pkt. Miejsce siódme i 12 pkt. przypadło oddziałowi położniczemu z Końskich,
a ósme i 11 pkt. "porodówkom" z Buska - Zdroju i Opatowa. Miejsce dziewiąte zajął oddział z Włoszczowy z 9 pkt., a dziesiąte oddział z Sandomierza z 8 pkt.

Na wysoką ocenę Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach wpłynęła m.in. duża liczba porodów - 1 558 w ciągu 2 lat, doskonałe warunki lokalowe - oddział otwarty w 2009 roku, jedno i dwuosobowe sale z węzłami sanitarnymi oraz usługi w postaci porodów rodzinnych, znieczulenia zewnątrzoponowego, możliwości kangurowania, porad laktacyjnych i bezpłatnej Szkoły Rodzenia. Dodatkowe punkty w rankingu przyznano za drugi stopień referencyjności Oddziału Neonatologicznego.
źródło: PZOZ w Starachowicach

PRZECZYTAJ TAKZE:
Jesion - 04-04-2016 01:04
Jakbyś był odpowiedzialny za życie i zdrowie tych ludzi, a pracował za nieco ponad minimalną krajową - czyli byłbyś pielęgniarką, to chyba inaczej byś mówił :)
gaceq - 03-04-2016 20:59
Żona pierwsze dziecko rodziła u nas a drugie w Skarżysku. Porównania nie ma :/ Nie wiem czemu nasza jest na wyższym miejscu. Widocznie nie brali pod uwagę osób pracujących tam ... U nas to po prostu "suki" patrzące kiedy im banknot do kieszeni włożysz. A w mieście obok kobieta ma opiekę. Przyjdzie czas że w końcu ktoś się weźmie [...]
gazik - 02-04-2016 22:20
do prawdziwej porodówki to im naprawde daleko oj daleko
REKLAMA