AAA
Starachowicki szpital znów wysoko w rankingu Rzeczpospolitej
Poniedzialek, 25 listopada 2013r. (godz. 00:02)

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach znalazł się na 25 miejscu w rankingu Rzeczpospolitej, wśród 100 szpitali wysokospecjalistycznych i onkologicznych w Polsce. To kolejny raz, kiedy placówka medyczna zakwalifikowana została do najlepszej krajowej trzydziestki.

fot. www.starachowice.eu

W rankingu "Złota setka", obejmującym 100 wielospecjalistycznych szpitali zabiegowych oceniano między innymi finanse szpitala, sposób zarządzania, kwalifikacje kadry i warunki pobytu pacjentów.


Najwięcej punktów starachowicka lecznica otrzymała za wysoką i profesjonalną jakość zarządzania placówką oraz za wysoki poziom świadczonych usług medycznych. W tym zakresie starachowicki szpital otrzymał więcej punktów, niż szpitale znajdujące się w czołówce rankingu.

Starachowicka placówka świadczy pomoc medyczną pacjentom z terenu powiatu starachowickiego i całego województwa świętokrzyskiego. Ponad 650 pracowników leczy i otacza opieką chorych w 20 oddziałach szpitalnych. Szpital pracuje zgodnie z najwyższymi standardami jakości, posiada lądowisko dla helikopterów, które umożliwia natychmiastowy transport i przyjęcie pacjenta w stanie krytycznym lub przelot do innej wysokospecjalistycznej placówki medycznej.

Źródło: www.starachowice.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA